X-kom zdradził niechcący polską cenę i datę premiery PlayStation 5. Kupicie za tyle?

10.07.2020 17:25
X-kom zdradził niechcący polską cenę i datę premiery PlayStation 5. Kupicie za tyle? Fot. materiały prasowe Sony

PlayStation 5 będzie sporo kosztować. Dzięki wpadce X-komu udało się zobaczyć, ile trzeba będzie zapłacić za nową konsolę Sony oraz kiedy trafi ona do naszych rąk.

Konsole nowej generacji są bliżej, niż można by się było spodziewać. Według nieoficjalnych informacji Sony ma w poniedziałek 13 lipca 2020 odsłonić karty i zdradzić, ile ma kosztować PlayStation 5. Dzięki nieuwadze X-kom dowiedzieliśmy się tego kilka dni wcześniej.

W ofercie sklepu znalazła się bowiem możliwość kupienia przedpremierowo konsoli PS5 z napędem optycznym i nośnikiem SSD o pojemności 1 TB. Wpis został błyskawicznie usunięty, ale w internecie na szczęście nic nie ginie.

Przeczytaj także

Polski sklep poinformował, że PlayStation 5 trafi na rynek 20 listopada 2020. Wersja droższa, z napędem optycznym Blu-ray, została wyceniona na 2 499 zł. Dacie za nią tyle?

ps5_xkom_02 Fot. foto: zrzut ekranu x-kom.pl

PlayStation 5 z czytnikiem Blu-ray będzie kosztować 2 499 zł. To drogo czy tanio?

Razem z informacją o cenie oraz dacie premiery konsoli PlayStation 5 X-kom zaprezentował oficjalne informacje sprzedażowe na temat konsoli. Jakimi hasłami Sony będzie zachęcać do zakupów PS5? Pierwsze zdanie prezentacji brzmi następująco:

Czy któraś konsola potrafi tyle, co Sony PlayStation 5? Ogromna moc i responsywność, dysk SSD szybki jak błyskawica, gaming w jakości 4K, ray tracing, przestrzenne brzmienie 3D i wiele innych technologii, które bez reszty wciągną Cię w wirtualny świat. Unikalny świat PlayStation 5 jest bliżej niż myślisz.

W opisie PlayStation 5 znalazły się także deklaracje dotyczące ray tracingu oraz HDR

Tu jest pięknie – wykrzykniesz, gdy uruchomisz grę z technologią śledzenia promieni. Ray tracing bezbłędnie odwzorowuje cienie i odbicia światła, zmieniając tak naprawdę oprawę graficzną gier. To, co znałeś do tej pory było ledwie namiastką realizmu.

Sony zapowiedziało ponadto, że PlayStation 5 będzie zdolne do obsługi obrazu 4K z odświeżaniem 120 Hz.

Na PlayStation 5 zagrasz w 120 kl./s, podziwiając dynamiczne, ostre jak brzytwa obrazy i wyeksponowane detale. W wybranych tytułach osiągniesz też 120 Hz w jakości 4K. Poczuj dreszcz emocji, jaki towarzyszy ogrywaniu ekskluzywnych tytułów w jakości, jakiej nie zaznałeś nigdy dotąd.

Nie zapomniano także o zachwalanej na pierwszej, technicznej prezentacji konsoli technologii trójwymiarowego dźwięku.

Obraz to dopiero połowa wrażeń. Drugą połowę stanowi dźwięk. PlayStation 5 korzysta z silnika Tempest 3D AudioTech, emitując brzmienie, które Cię otacza i przenosi w samo serce wydarzeń. Wielokierunkowy dźwięk uprzyjemni rozgrywkę. Podniesie jej rangę. Wstrząśnie Tobą aż do głębi.

X-kom podał także podstawowe dane techniczne konsoli PlayStation 5. Potwierdzone zostało, że PS5 będzie oferować procesor AMD Zen (8 rdzeni, 3.5 GHz), układ graficzny AMD RDNA 2.0, 16 GB RAM i specjalny nośnika SSD o pojemności 1 TB. Ma to pozwolić na „współpracę z 8K”. Nowa konsola Sony nie będzie obsługiwać Wi-Fi 6, tylko starszą i wolniejszą wersję ac.

Zobacz także:  Kupujący Cyberpunka 2077 na PS4 i Xbox One dostaną ją także w wersji na PS5 i Xbox series X/S 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.