Pogoda
10.07.2020 17:25

X-kom zdradził niechcący polską cenę i datę premiery PlayStation 5. Kupicie za tyle?

PlayStation 5 będzie sporo kosztować. Dzięki wpadce X-komu udało się zobaczyć, ile trzeba będzie zapłacić za nową konsolę Sony oraz kiedy trafi ona do naszych rąk.

PlayStation 5
foto: materiały prasowe Sony

Konsole nowej generacji są bliżej, niż można by się było spodziewać. Według nieoficjalnych informacji Sony ma w poniedziałek 13 lipca 2020 odsłonić karty i zdradzić, ile ma kosztować PlayStation 5. Dzięki nieuwadze X-kom dowiedzieliśmy się tego kilka dni wcześniej.

W ofercie sklepu znalazła się bowiem możliwość kupienia przedpremierowo konsoli PS5 z napędem optycznym i nośnikiem SSD o pojemności 1 TB. Wpis został błyskawicznie usunięty, ale w internecie na szczęście nic nie ginie.

Playstation 5
Playstation 5
Przeczytaj także Sony nareszcie pokazało swoją konsolę nowej generacji. Oto Playstation 5

Polski sklep poinformował, że PlayStation 5 trafi na rynek 20 listopada 2020. Wersja droższa, z napędem optycznym Blu-ray, została wyceniona na 2 499 zł. Dacie za nią tyle?

ps5_xkom_02

PlayStation 5 z czytnikiem Blu-ray będzie kosztować 2 499 zł. To drogo czy tanio?

Razem z informacją o cenie oraz dacie premiery konsoli PlayStation 5 X-kom zaprezentował oficjalne informacje sprzedażowe na temat konsoli. Jakimi hasłami Sony będzie zachęcać do zakupów PS5? Pierwsze zdanie prezentacji brzmi następująco:

"

Czy któraś konsola potrafi tyle, co Sony PlayStation 5? Ogromna moc i responsywność, dysk SSD szybki jak błyskawica, gaming w jakości 4K, ray tracing, przestrzenne brzmienie 3D i wiele innych technologii, które bez reszty wciągną Cię w wirtualny świat. Unikalny świat PlayStation 5 jest bliżej niż myślisz. "

W opisie PlayStation 5 znalazły się także deklaracje dotyczące ray tracingu oraz HDR

"

Tu jest pięknie – wykrzykniesz, gdy uruchomisz grę z technologią śledzenia promieni. Ray tracing bezbłędnie odwzorowuje cienie i odbicia światła, zmieniając tak naprawdę oprawę graficzną gier. To, co znałeś do tej pory było ledwie namiastką realizmu. "

Sony zapowiedziało ponadto, że PlayStation 5 będzie zdolne do obsługi obrazu 4K z odświeżaniem 120 Hz.

"

Na PlayStation 5 zagrasz w 120 kl./s, podziwiając dynamiczne, ostre jak brzytwa obrazy i wyeksponowane detale. W wybranych tytułach osiągniesz też 120 Hz w jakości 4K. Poczuj dreszcz emocji, jaki towarzyszy ogrywaniu ekskluzywnych tytułów w jakości, jakiej nie zaznałeś nigdy dotąd. "

Nie zapomniano także o zachwalanej na pierwszej, technicznej prezentacji konsoli technologii trójwymiarowego dźwięku.

"

Obraz to dopiero połowa wrażeń. Drugą połowę stanowi dźwięk. PlayStation 5 korzysta z silnika Tempest 3D AudioTech, emitując brzmienie, które Cię otacza i przenosi w samo serce wydarzeń. Wielokierunkowy dźwięk uprzyjemni rozgrywkę. Podniesie jej rangę. Wstrząśnie Tobą aż do głębi. "

X-kom podał także podstawowe dane techniczne konsoli PlayStation 5. Potwierdzone zostało, że PS5 będzie oferować procesor AMD Zen (8 rdzeni, 3.5 GHz), układ graficzny AMD RDNA 2.0, 16 GB RAM i specjalny nośnika SSD o pojemności 1 TB. Ma to pozwolić na „współpracę z 8K”. Nowa konsola Sony nie będzie obsługiwać Wi-Fi 6, tylko starszą i wolniejszą wersję ac.

Zobacz także:  Kupujący Cyberpunka 2077 na PS4 i Xbox One dostaną ją także w wersji na PS5 i Xbox series X/S 

Kupicie PlayStation 5 za taką cenę?