Pogoda
18.02.2016 16:30

Xiaomi Mi 5 bez tajemnic

Xiaomi to Chiński producent smartfonów, który przebojem wdziera się na międzynarodowy rynek. Nieupilnowana prezentacja pokazuje nam wszystkie szczegóły dotyczące modelu Xiaomi Mi 5, który ma szansę zawstydzić nawet najmocniejsze smartfony największych marek.

Xiaomi Mi 5 bez tajemnic
foto: materiały prasowe

Smartfon Xiaomi Mi 5 będzie miał premierę podczas targów Mobile World Congress 2016. Producent stara się podgrzewać atmosferę, odkrywając co kilka dni nowe szczegóły dotyczące tego wyczekiwanego modelu. W sieci można jednak już znaleźć prezentację zdradzającą o Xiaomi Mi 5 niemal wszystko.

Xiaomi Mi 5 dane techniczne

Smartfon będzie wyposażony w procesor Snapdragon 820 – taki sam, jaki znajdzie się w Samsungu Galaxy S7 czy LG G5. Sprzedawane będą dwie wersje telefonu, różniące się pamięcią – pierwsza z nich zaoferuje 3 GB RAM i 32 GB ROM, druga może pochwalić się 4 GB pamięci operacyjnej i 64 GB przestrzeni na pliki. Za wyświetlanie grafiki odpowiada układ Adreno 530.

Xiaomi podkreśla, że stworzyło naprawdę szybki smartfon – dane techniczne to potwierdzają. Oprócz wykorzystania najmocniejszego dostępnego procesora, Xiaomi Mi 5 jest wyposażony w moduł WiFi zgodny ze standardem 802.11ad, którego maksymalna przepustowość wynosi 7 Gbps. Jeśli nie przydarzy się jakaś premierowa niespodzianka podczas MWC 2016, będzie to pierwsze urządzenie z takimi możliwościami.

Xiaomi stawia na możliwości fotograficzne modelu Mi 5 – smartfon wyposażony jest w aparat o matrycy 26 Mpix, dysponujący autofocusem i dwoma doświetlającymi diodami LED. Obraz Full HD wyświetlany jest na ekranie o przekątnej 5,2 cala. Oznacza to mniejszy niż w modelach konkurencji z wyświetlaczami o większej rozdzielczości pobór energii.

Akumulator ma pojemność 3600 mAh i jest wbudowany na stałe w konstrukcję smartfona. Bateria ładowana jest poprzez złącze USB typu C (obsługiwana jest funkcja Quick Charge 3.0).

Smartfon Xiaomi Mi 5 ma tylko 6,35 mm grubości. Jak wynika z zapowiedzi, smartfon będzie kosztował połowę (ok. 1600 zł) kwoty oczekiwanej za flagowce przez największe światowe marki. Czy cena jest odpowiednia za smartfona z taką specyfikacą?

Zamienilibyście swój smartfon na Xiaomi Mi 5? Pamiętajcie aby podrzucić nam Waszą opinie.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Technologia