Xiaomi Mi MIX Alpha. Smartfon w obudowie z ekranu

24.09.2019 15:16
Xiaomi Mi MIX Alpha. Smartfon w obudowie z ekranu Fot. materiały prasowe Xiaomi

Xiaomi pokazało działający prototyp smartfona Mi MIX Alpha. Telefon składa się prawie w całości z wyświetlacza, zajmującego także sporą część tylnej obudowy. Stosunek wielkości ekranu do frontu urządzenia wynosi… 180%.

Gdy wydawało się, że peryskopy z aparatami do selfie i przednie ekrany pozbawione wcięć i dziur to wszystkie emocjonujące premiery, jakie przydarzą się w najbliższym czasie, Xiaomi zrobiło coś, czego nikt się nie spodziewał.

Samsung i Huawei, liderzy rynku smartfonów, koncentrują się na dopracowywaniu modeli z elastycznymi ekranami, które w razie potrzeby można rozłożyć i korzystać z większego wyświetlacza. Ceną za zmienność kształtu jest delikatność konstrukcji. Samsung Galaxy Fold poddał się w ekstremalnym teście, zanim jeszcze się ona zaczął.

Przeczytaj także

Xiaomi podeszło to tematu zaginanych ekranów w zupełnie odmienny sposób. Zamiast zajmować się elastycznymi ekranami, producent zawinął wyświetlacz i włożył między niego komponenty smartfona. W rezultacie smartfon stał się jednym wielkim wyświetlaczem z przerwą na aparat fotograficzny.

Xiaomi Mi MIX Alpha. Smartfon z dookólnym ekranem

„I jeszcze jedna rzecz” – takimi słowami zwykły kończyć się konferencje produktowe Apple. Slogan przejęło Xiaomi, które po zaprezentowaniu tradycyjnych smartfonów Mi9 Pro postanowiło rozruszać nieco skostniały świat wzornictwa telefonów.

Smartfon Xiaomi Mi MIX Alpha to obecnie działający prototyp. Producent zapewne nie pokazywałby go, gdyby nie miał zamiaru wprowadzenia urządzenia do sprzedaży, czy na rynek trafi jednak w dokładnie takiej fomie, wciąż pozostaje kwestią otwartą.

Jedno jest pewne – wygląd Xiaomi Mi MIX Alpha robi ogromne wrażenie.

Ramki na górze i dole obudowy mają nieco ponad 2 mm grubości. Z tyłu obudowy znajduje się pasek, na którym umieszczono trzy aparaty fotograficzne. Główny pracuje z rozdzielczością 108 Mpix, szerokokątny ma matrycę 20 Mpix, a teleobiektyw 12 Mpix.

Funkcję aparatu do selfie pełni główny obiektyw – wystarczy wygląd Xiaomi Mi MIX Alpha, żeby móc strzelić sobie autoportret, widząc się na tylnej części ekranu. Ta służy także do szybkiego wyświetlania najważniejszych informacji z powiadomień.

xiaomi_mi_mix_alpha_02 Fot. foto: materiały prasowe Xiaomi

Prototyp Xiaomi Mi MIX Alpha jest wyposażony w układ Snapdragon 855+, 12 GB RAM oraz 512 GB przestrzeni na pliki. Akumulator ma pojemność 4050 mAh, co może okazać się być słabszą stroną urządzenia. Najwięcej energii w telefonach zużywają wyświetlacze, a w Xiaomi Mi MIX Alpha ma on powierzchnię dwa razy większą, niż w tradycyjnych modelach.

Xiaomi wyceniło model Mi MIX Alpha na 19 999 yuanów. W przeliczeniu daje to kwotę 11 200 zł, sprzęt więc do tanich nie należy.

Zobacz także: Redmi K20 i Redmi K20 Pro - zabójcy flagowców od Xiaomi 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.