Pogoda
22.09.2016 14:42

Xiaomi oficjalnie dostępne w Polsce

Polska jest pierwszym europejskim krajem, w którym „chińskie Apple” zdecydowało się na rozpoczęcie oficjalnej sprzedaży. Xiaomi znane jest entuzjastom z oferowania smartfonów zbudowanych z takich samych komponentów jak flagowce światowych marek, ale za połowę ceny.

Xiaomi oficjalnie dostępne w Polsce
foto: Antyradio.pl / Michał Tomaszkiewicz

Polskim partnerem Xiaomi został dystrybutor ABC Data, który zajmować się będzie nie tylko sprzedażą, lecz także zapewni serwis gwarancyjny, w praktyce stając się przedstawicielem producenta. W planach jest stopniowe rozszerzanie oferty o kolejne segmenty produktowe – na początek w Polsce będzie można kupić 3 modele chińskiego producenta.

ABC Data zapewnia, że modele zostały dokładnie przebadane przez operatorów i wykazują się pełną zgodnością z polskimi sieciami komórkowymi.

W dostosowaniu telefonu na rynek pomagała polska społeczność użytkowników Xiaomi, która była konsultowana w sprawie tłumaczeń oraz publikuje własne wersje oprogramowania i aplikacji.

Pierwszy z dostępnych w Polsce smartfonów to Xiaomi Mi 5, najsilniejszy telefon stworzony przez markę. Wykorzystano procesor Snapdragon 820 (obecny w wielu flagowcach uznanych marek, na przykład HTC 10 i LG G5)  i wyposażono telefon w 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB przestrzeni na pliki.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Ekran ma przekątną 5,15 cala, obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 1920x1080 punktów. Jako najsilniejsze punkty smartfona wymieniana jest pojemna bateria (mająca 3000 mAh) oraz szybki czytnik linii papilarnych.

Tylny aparat ma matryce 16 Mpix i potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości 4K. Przednia kamera ma 4 Mpix.

Xiaomi Mi 5 został wyceniony w Polsce na 1799 zł. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej. Model nie obsługuje LTE w częstotliwości 800 MHz.

Drugim dostępnym w Polsce modelem jest Xiaomi Redmi Note 3, wyposażony w ekran o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości Full HD.

Smartfon wyposażony jest w procesor Snapdragon 650 i 2 GB RAM. Użytkownik otrzymuje także do dyspozycji 16 GB przestrzeni na pliki. Telefon oferuje ten sam zestaw aparatów, jaki znajduje się w Xiaomi Mi 5.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Umieszczony z tyłu obudowy czytnik linii papilarnych może służyć nie tylko do odblokowania smartfona, ale także być wykorzystywany do obsługi aplikacji, na przykład zrobienia zdjęcia czy potwierdzenia płatności.

Xiaomi Redmi Note 3 dostępny jest z obudowami w kolorze złotym i ciemnoszarym w cenie 999 zł.

Najtańszy model, jaki zadebiutował na polskim rynku, to Xiaomi Redmi 3S. Ten smartfon korzysta z procesora Snapdragon 430, 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci na pliki.

Ekran o przekątnej 5 cali pracuje w rozdzielczości 1280x720 punktów. Aparaty fotograficzne mają 13 i 5 Mpix.

foto: Antyradio.pl, Michał Tomaszkiewicz

Xiaomi Redmi 3S dostępny jest w kolorze złotym i ciemnoszarym. Oficjalna polska cena została wyznaczona na 699 zł.

Wszystkie modele obsługują równocześnie 2 karty SIM i oferują system MIUI 8 w języku polskim. Aktualizacje będą dostępne bezpośrednio z poziomu smartfonów.

ABC Data ma w planach także oficjalne wprowadzenie do Polski innych produktów Xiaomi, na przykład inteligentnych opasek. Do naszego kraju mają także trafiać szybko nowe modele wprowadzane przez „chińskie Apple” w przyszłości.

Co sądzicie o oficjalnych polskich cenach Xiaomi?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile