Pogoda
20.09.2018 14:33

Xiaomi zrobiło inteligentną kurtkę z wbudowanym systemem ogrzewania

Xiaomi nawet zimowe kurtki robi lepsze – od 15 października 2018 do sprzedaży trafiają nakrycia z wbudowanymi powierzchniami grzewczymi nazwanymi Heatex. Dzięki nim właściciel lub właścicielka kurtki może cieszyć się przyjemnym ciepłem nawet na chłodzie i mrozie.

Xiaomi Runmi ogrzewana kurtka
foto: materiały prasowe

Fundusze na rozpoczęcie produkcji zbierano na chińskim serwisie crowdfundingowym – z tego sposobu korzystają coraz chętniej nawet najwięksi producenci, dla których reakcje internautów mówią bardzo dużo o szansach na odniesienie przez produkt sukcesu sprzedażowe.

Ubranie z ogrzewaniem zapowiada się na zostanie prawdziwym hitem – złożono już ponad 4300 zamówień, podczas gdy producent (Runmi jest marką zależną Xiaomi) liczył na sprzedanie 500 sztuk.

Kurtka unisex Runmi z wbudowanym ogrzewaniem ma kosztować 549 huanów, czyli około 300 złotych. Jeśli rzeczywiście działa jak należy, dla wielu z nas będzie warta w nachodzących miesiącach wszystkich pieniędzy.

Ogrzewana kurtka Xiaomi

Heatex ma za zadanie ogrzewać dwa główne rejony – okolice szyi oraz dolne partie placów. Wszyte w kurtkę powierzchnie grzewcze mają pracować w taki sposób, żeby wytwarzane przez nie ciepło było dystrybuowane także w inne obszary. Za jego jak najdłuższe utrzymanie odpowiada podszewka z gęsich piór.

xiaomi_kurtka_02

Kurtkę wyposażono w inteligentne mechanizmy zapobiegające przegrzaniu – ubranie dzięki wszytym czujnikom wie na przykład, że zostało właśnie umiejscowione na wieszaku i automatycznie wyłącza wtedy funkcje grzewcze.

Z zewnątrz kurtka Runmi jest wykończona materiałem cechującym się częściową wodoodpornością - deklarowana klasa IPX7 według specyfikacji pozwala na zanurzenie w wodzie do 30 minut na głębokość do 1 metra. Śnieg, a nawet śnieżki nie powinny więc na niej robić żadnego wrażenia.

Ogrzewana kurtka Runmi nie ma wbudowanego zestawu akumulatorów – w jej kieszeni znajduje się złącze USB, do którego należy podłączyć bank energii. Ma to tę zaletę, że w razie dłuższego przebywania na zewnątrz można po prostu sięgnąć po kolejne tego typu urządzenie.

Przyda się Wam taka kurtka?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety