Pogoda
21.12.2018 16:32

Yennefer lepsza, niż ta z serialu? Zobaczcie najlepsze cosplaye postaci z "Wiedźmina"

Gry CD Projekt Red zdobyły tak ogromną popularność, że wielu cosplayerów postanowiło spróbować przeobrazić się w postaci z "Wiedźmina". Oto najlepsze cosplaye Yennefer. 

Wiedźmin 3
foto: kadr z gry

"Wiedźmin" od 2015 roku cieszy się niesłabnącą popularnością - gra "Dziki Gon" na podstawie dzieł Andrzeja Sapkowskiego okazała się tytułem tak przełomowym, że z miejsca produkcja CDPR stała się współczesnym klasykiem. Popularność marki doprowadziła do tego, że już w 2019 roku na Netfliksie zadebiutuje serial "Wiedźmin" na podstawie prozy polskiego autora, w którym główną rolę zagra sam Superman, Henry Cavill. 

Ale cytując klasyka: "Za każdym potężnym mężczyzną, stoi jeszcze potężniejsza kobieta" - w wypadku Geralta jest nią Yennefer, kochanka i przybrana matka jego przybranej córki Cirilli. Projekt postaci przedstawiony w "Dzikim Gonie" oddał ducha Yennefer zdecydowanie lepiej, niż Grażyna Wolszczak w filmie i serialu z początku XXI wieku. Na szczęście czarodziejkę zobaczymy również w nadchodzącym serialu Netfliksa. Wcieli się w nią Anya Chalotra. I miejmy nadzieję, że aktorka wypadnie lepiej, niż pani Wolszczak.

Najlepsze cospleye Yennefer z Wiedźmina

Postać dzięki występom w dziełach kultury stała się źródłem inspiracji dla wielu cosplayerek na całym świecie. Przyjrzyjmy się zatem najlepszym przeróbkom Yennefer:

Wiedźmin na Netflix - kiedy premiera?

Zdjęcia do "Wiedźmina" ruszyły 31 października 2018 roku. Produkcja jest kręcona w Budapeszcie, ale niewykluczone, że twórcy nakręcą ujęcia plenerowe w Polsce. Premiera "Wiedźmina" odbędzie się pod koniec 2019 roku. W serialu oprócz Henry'ego Cavilla wystąpi m.in. Maciej Musiał.

Kamil Kacperski
Tagi: Wiedźmin Wiedźmin