Yoda przyłącza się do protestów w USA. Na pomniku słynnego bohatera pojawiło się głośne hasło

09.06.2020 10:10
Yoda przyłącza się do protestów w USA. Na pomniku słynnego bohatera pojawiło się głośne hasło Fot. . Lucasfilm/Walt Disney Corporation/East News

Mark Hamill, odtwórca roli Luke’a Skywalkera w sadze „Gwiezdne wojny” podzielił się zdjęciem przedstawiającym pomnik Yody ze słynnym napisem, wspierającym trwające właśnie w USA protesty.

Pomnik Yody znajduje się w Presidio Park w San Francisco w stanie Kalifornia, niedaleko siedziby Lucasfilm. Przez weekend ktoś napisał na nim „Matter Black Lives Do”, nawiązującego do słynnego hasła „Black Lives Matter”, napisanego jednak w specyficzny sposób, z użyciem inwersji, którą posługuje się Yoda.

Przeczytaj także

Matter Black Lives Do – napis na pomniku

Napis pojawił się na pomniku w weekend, a teraz jego zdjęcia obiegają świat z prędkością nadgwiezdną Sokoła Milenium.

Mark Hamill opatrzył swój wpis tekstem, nawiązującym do jednej z fraz, którymi Yoda uczy Luke’a na Dagobar.

"Olśniewającymi istotami jesteśmy… wszyscy". (nawiązujące do: „Olśniewającymi istotami jesteśmy, nie tą surową materią”. (ang. „Luminous being are we… ALL.” (nawiązujące do: „Luminous being are we, not this crude matter”).

Przeczytaj także

Warto przypomnieć, że to kolejny pomnik przyozdobiony w ten sposób i mający zwrócić uwagę na trwające w USA protesty, związane z brutalnością policji i będące bezpośrednim sprzeciwem po śmierci George’a Floyda, zabitego przez policjantów, po zatrzymaniu na ulicy. W ostatnich tygodniach napis ten pojawił się także m.in na pomniku Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie oraz Warszawie. 

Zdjęciem pomnika Yody podzielili się w swoich social media także John Boyega, odtwórca roli Finna w nowej trylogii „Gwiezdnych wojen” oraz Yvette Nicole Brown najlepiej znana ze swojej roli w serialu „Community”.

Przeczytaj także

Czytaj także: Michael Jordan przekaże 100 milionów dolarów na walkę z rasizmem.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.