Pogoda
15.05.2019 11:02

YouTube Premium i YouTube Music wreszcie w Polsce. Jakie ceny i czym różnią się od zwykłego YouTube’a?

Google coraz poważniej traktuje polski rynek – na początku 2019 roku doczekaliśmy się polskiej wersy Asystenta, w od połowy maja 2019 możemy oficjalnie i bez kombinowania korzystać z ulepszonej, płatnej wersji YouTube Premium oraz słuchać muzyki w YouTube Music.

YouTube Music
foto: Michał Tomaszkiewicz, Antyradio.pl

Asystent Google jest kluczowy z punktu widzenia przyszłości giganta – korporacja jest zdania, że to naturalny interfejs użytkownika i możliwość wydawania domowym sprzętom komend za pomocą głosu będą podstawowym sposobem na pracę z elektroniką, komputerami i smartfonami w przyszłości.

Sztuczna inteligencja Google coraz bardziej zadomawia się w Polsce – pokazuje to zwłaszcza zasób wiedzy, jaki ma na temat najsłynniejszego Polaka na świecie, czyli Geralta z Rivii. Jeśli zada mu się odpowiednie pytanie, można nawet usłyszeć, jak deklamuje słynną fraszkę o Lambercie.

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Wiedźmin trafił do Asystenta Google. Znamy sekretną komendę, po której deklamuje fraszkę o Lambercie

YouTube w Polsce oferował do tej pory – oprócz swojej podstawowej wersji – tylko YouTube Kids, czyli skrojoną na potrzeby dostarczania wartościowej rozrywki szkrabom wersję serwisu ze specjalnie tworzonymi treściami. W projekt zaangażowani są także polski youtuberzy.

Nowa premiera przynosi w końcu coś dla dorosłych – dzięki YouTube Music można słuchać do woli strumieniowanej muzyki, YouTube Premium zaś umożliwia wygodniejsze korzystanie z serwisu (subskrybenci nie są niepokojeni reklamami) oraz daje dostęp do produkcji oryginalnych, tworzonych przez najpopularniejszych youtuberów.

Zobacz także: >> YouTube Kids, aplikacja dająca święty spokój rodzicom, debiutuje w Polsce <<

YouTube Music – cena i możliwości

YouTube Music to bezpośredni konkurent Spotify – podobnie jak w przypadku znanej i cenionej usługi strumieniowania muzyki, tak i w przypadku nowego gracza można korzystać z dostępu do muzyki na dwa sposoby.

Pierwszy z nich nie wymaga płacenia nawet złotówki – trzeba jednak pogodzić się z faktem, że pomiędzy poszczególnymi utworami pojawiać się będą reklamy.

Usługa YouTube Music Premium to koszt 19,99 zł miesięcznie – w płatnej wersji można słuchać muzyki w tle (z wygaszonym ekranem smartfona lub podczas korzystania z innej aplikacji), pobierać utwory do słuchania offline oraz cieszyć się muzyką bez wtrącania reklam.

Dostępny jest również plan rodzinny za 29,99 zł miesięcznie. Przez pierwsze dwa tygodnie od premiery użytkownicy mają możliwość testowania usługi w wersji Premium przez trzy miesiące za darmo.

"

YouTube Music to zupełnie nowa muzyczna usługa streamingowa, dzięki której można korzystać z zasobów YouTube bez ograniczeń, i to nie tylko z materiałów wideo. Teraz w jednym miejscu będzie można znaleźć również oficjalne albumy, single, covery czy nagrania z koncertów, a doświadczenia muzyczne związane z YouTube staną się jeszcze pełniejsze i spersonalizowane lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. "

YouTube Music ma mieć dla użytkowników propozycje muzyczne na każdą okazję:

"

Ekran główny będzie dynamicznie dostosowywał wyświetlane wyniki do potrzeb posiadacza konta w oparciu o wcześniejsze odtworzenia, aktualną lokalizację lub aktywność. Ćwiczenia na siłowni? A może chęć oderwania się od rzeczywistości w drodze do pracy? Odpowiednia muzyka czeka na YouTube Music. "

Google chwali się ponadto, że YouTube Music pozwala na dotarcie do utworu, którego chce się posłuchać, nawet jeśli nie zna się jego tytułu lub wykonawcy – wystarczy wpisać do wyszukiwarki fragment tekstu.

youtube_music_02

YouTube Premium – cena i możliwości

YouTube Premium to płatny dostęp do zasobów serwisu VoD, gwarantujący wolność od reklam i dający dostęp do treści oryginalnych.

Abonament YouTube Premium wyceniono na 23,99 zł miesięcznie. Istnieje też możliwość wykupienia opcji dla całej rodziny – wtedy cena wzrasta do 35,99 zł miesięcznie.

Co otrzymuje się w zamian?

"

Od dziś można również uaktualnić swoją aplikację YouTube do wersji Premium i korzystać ze wszystkich udogodnień jakie zapewnia ta opcja, w tym uzyskać dostęp do oferty filmów i programów z serii YouTube Originals. Znajdują się tam m.in. seriale takie jak Cobra Kai, Origin, Wayne czy Weird City. "

Podobnie jak w przypadku YouTube Music, z YouTube Premium można korzystać przez 3 miesiące za darmo, jeśli zdecyduje się na subskrypcje w ciągu dwóch tygodni od premiery. W praktyce czas na podjęcie decyzji upływa pod koniec maja 2019.

Która wersja YouTube Music jest dla Was?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet YouTube