Pogoda
16.05.2018 12:18

YouTube testuje tryb Incognito

Znany i lubiany przez użytkowników przeglądarki Chrome tryb Incognito pojawił się także na YouTubie – mogą go już testować wybrani użytkownicy. Co takiego szykuje serwis, że można chcieć to ukrywać, jeszcze nie wiadomo.

aplikacja YouTube
foto: materiały prasowe

Oficjalnie tryb Incognito w przeglądarce służy do robienia niespodzianej bliskim i na przykład kupowania im prezentów bez pozostawiania śladów w historii przeglądania.

Internauci znaleźli jednak dla opcji pracy bez zapisywania żadnych ciasteczek ani obciążania historii odwiedzanymi adresami zupełnie inne zastosowanie. Ba, domorośli wynalazcy stworzyli nawet genialne urządzenie, które automatycznie zamyka na klucz drzwi do pokoju, gdy użytkownik uruchomi w przeglądarce tryb Incognito.

O ile w internecie można znaleźć naprawdę wiele powodów, żeby chcieć ukryć gdzie się było i co robiło – wystarczy zajrzeć do rankingu najlepszych stron porno – o tyle tryb Incognito w serwisie YouTube na pierwszy rzut oka wydaje się być niepotrzebny. No chyba, że serwis planuje publikowanie treści tylko dla widzów dorosłych, od czego jak do tej pory stanowczo się odżegnywał, nie chcąc tracić rodzinnych budżetów reklamowych.

Tryb Incognito w aplikacji YouTube

Nowa możliwość działa dokładnie tak samo, jak pierwowzór z przeglądarki Chrome – wszystkie dane o oglądanych filmach oraz podejmowanych w związku z tym aktywnościach (w aplikacji, nie w życiu) zostają bezpowrotnie zapominane z chwilą, gdy użytkownik zamknie aplikację.

Algorytmy YouTube’a bardzo dokładnie analizują, jakie treści oglądane są przez użytkowników i na tej podstawie rekomendują nowe filmy. Tryb Incognito – przynajmniej oficjalnie – ma umożliwić obejrzenie materiałów wideo, które nie wpłyną na zmianę charakteru podpowiedzi. Ma to być idealne rozwiązanie szczególnie w chwilach, gdy z aplikacji YouTube korzysta osoba trzecia – dzięki trybowi Incognito jej gusta filmowe lub muzyczne nie będą nas nawiedzać w przyszłości.

Nie wiadomo, czy i kiedy tryb Incognito zostanie wdrożony dla wszystkich użytkowników, ani czy będzie dostępny tylko w aplikacji, czy też może będzie można z niej korzystać także przeglądając stronę internetową serwisu VoD.

Będziecie korzystać z trybu Incognito na YouTubie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile