Pogoda
02.02.2018 10:54

YouTube udostępnił aplikację do oglądania filmów offline

YouTube oddał właśnie w ręce Polaków całkowitą kontrolę nad tym jak, kiedy i za ile oglądają filmy umieszczone w serwisie – wszystko za sprawą aplikacji YouTube Go.

YouTube udostępnił aplikację do oglądania filmów offline
foto: kadr z wideo

Program, który powstał z myślą o użytkownikach muszących pilnować każdego przesłanego mobilnie megabajta danych zadebiutował w 2017 roku w Indiach. Niemal od razu wzbudził zazdrość internautów z innych krajów możliwością przejęcia kontroli nad najważniejszymi parametrami oglądanych (oraz pobieranych) filmów.

YouTube Go pozwala bowiem pobrać interesujący nas film na urządzenie (na przykład podczas podłączenie do sieci Wi-Fi), a następnie obejrzeć go spokojnie bez konieczności zużywania transferu mobilnego. A to nie koniec wbudowanych w program fajnych opcji.

YouTube Go – prościej znaczy więcej

Aplikacja została udostępniona w 130 krajach - w Polsce można z niej korzystać jak na razie tylko wtedy, gdy pobierze się ją spoza sklepu Play. Google najwyraźniej uznało, że nasz rynek jest zbyt rozwinięty, żeby przydałaby się nam taka aplikacja.

Dzięki programowi można nie tylko oglądać wideo offline, lecz także dzielić się nimi znajomymi, przesyłając pobrane pliki między urządzeniami z pominięciem internetu. Nie wszystkie filmy opublikowane w serwisie można pobrać.

Po wyszukaniu interesującego wideo YouTube Go daje użytkownikom wybór – mogą obejrzeć go strumieniując przez sieć, lub pobrać na własne urządzenie. Nowa wersja aplikacji pozwala wybrać jakość zapisywanego wideo, informując przy tym także o wielkości pliku do pobrania w poszczególnych wersjach – pojawiła się opcja zapisywania materiałów w wysokiej rozdzielczości.

Wśród nowości znalazła się także możliwość wysyłania offline więcej niż jednego pliku wideo na raz oraz opcja pełniejszej personalizacji ekranu głównego aplikacji.

YouTube Go można pobrać ze sklepu Google Play - obecnie sklep informuje, że wszystkie smartfony zalogowane do polskich sieci komórkowych nie są zgodne z aplikacją.

Oglądacie YouTube na smartfonie?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile