Pogoda
12.03.2019 11:40

YouTube usunął mu kanał. Kupił 3 kije baseballowe i przejechał pół Ameryki, żeby się osobiście zemścić

33-letni Amerykanin Kule Long wyruszył na osobiste krucjatę przeciwko Google po tym, jak jego konto zostało usunięte w serwisie YouTube. Policja zatrzymała go niedaleko kwatery głównej wyszukiwarki w Mountain View.

kij baseballowy
foto: materiały prasowe

Funkcjonariusze przeszukali samochód, którym jechał Long – znaleziono w nim 3 kije baseballowe oraz nawigację kierującą wprost do siedziby Google. Mężczyzna miał wcześniej grozić, że jeśli rozmowa o przywrócenie jego kanału nie skończy się po jego myśli, sięgnie po argumenty siłowe wspomagają się właśnie zabranymi w tym celu kijami.

Sprawa została potraktowana bardzo poważnie – w siedzibie Google doszło już do strzelaniny. Sprawczynią była kobieta, która straciła możliwość zarabiania na kanale w serwisie YouTube i nie mogła się z tym pogodzić.

Policja w Kalifornii została ostrzeżona o wyprawie Longa przez funkcjonariuszy, którzy mieli z nim do czynienia na wcześniejszych etapach podróży. Mężczyzna uczestniczył między innymi w niegroźnej kolizji, zdewastował także toaletę na stacji paliw. Jej właściciel nie wniósł oskarżeń, policjanci nie mieli więc podstaw, żeby Longa zatrzymać.

Policjanci biegnący do siedziby YouTube, w której doszło do strzelaniny
Policjanci biegnący do siedziby YouTube, w której doszło do strzelaniny
Przeczytaj także Strzelanina w siedzibie YouTube’a – youtuberka zemściła się za zdemonetyzowanie kanału

YouTube usunął mu kanał - pojechał zemścić się z kijem baseballowym

Nie podano, jaki kanał prowadził Long ani dlaczego został usunięty przez YouTube – mężczyzna żalił się podobno, że w jego uruchomienie zainwestował pieniądze, które chciał odzyskać.

Policja podaje, że udało się go namierzyć dzięki monitorowaniu dróg wjazdowych do Mountain View – Long nie stawiał podczas zatrzymania oporu. Mężczyzna może opuścić areszt po wpłaceniu kaucji w wysokości 25 000 dolarów.

Zobacz także: >> YouTube usuwa reklamy z wideo antyszczepionkowych <<

YouTube kasuje kanały publikujące treści niezgodne z zasadami społeczności – zazwyczaj są to materiały prezentujące mowę nienawiści. Ostatnio coraz częściej mówi się także o walce z filmami prezentującymi poglądy antyszczepionkowców – YouTube oznajmił, że nie będzie wyświetlać przy nich reklam, żeby nie dać zarabiać autorów materiałów wystawiających na niebezpieczeństwo innych użytkowników.

A Wy jak reagujecie na bany?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele