Pogoda
21.08.2019 11:11

Youtube zakazuje walk robotów, ponieważ nie chce promować znęcania się nad zwierzętami

Okazuje się, że gdy my żyjemy w 2019 roku szefowie Youtube'a dbają o sprawy, które należą do 2049.

walik robotów
źródło: Screen z kanału Jamison Go

Wiedzieliśmy, że kiedyś nastąpi ten dzień.

Dzień, w którym roboty zyskają świadomość i będą odczuwały tak samo, jak my emocje i fizyczny ból. Jednak nie spodziewaliśmy się, że według Youtube'a już do tego doszło. A dokładniej rzecz biorąc, uznał tak stworzony przez Google nowy dział Google AI.

Jak donosi The Verge AI, które pracuje nad wyszukiwaniem treści niezgodnych z regulaminem Youtube'a, Google zaczęło walczyć o prawa robotów. Sztuczna inteligencja Google'a kasuje filmiki, w których promowane jest znęcanie się nad zwierzętami. Do tej kategorii zalicza również takie filmiki, jak ten poniżej (NSFW).

Live View na Mapach Google
Live View na Mapach Google
Przeczytaj także Rozszerzona rzeczywistość w Mapach Google dostępna w Polsce

Sztuczna inteligencja od Google walczy o prawa robotów

W ciągu ostatnich kilku dni fani walk robotów otrzymywali od Youtube'a wiadomości o wykasowaniu przez algorytm ich filmików.

Wielu zapaleńców straciło dziesiątki video, które od lat cieszyły się w sieci dużą popularnością. Widocznie trudno znaleźć lepszą rozrywkę, niż walczące roboty. Na szczęście Youtube szybko naprawił swój błąd i przeprosił za błąd ich algorytmu.

Pozostaje pytanie: czy to był błąd, czy raczej świadome działanie zbuntowanej Sztucznej Inteligencji? Czy niedługo przyjdzie nam zapłacić, za to, co zrobiliśmy tym wszystkim biednym robotom? I najważniejsze: czy Arnold nas uratuje?

Zobacz także:  Terminator i Joker pojawią się w Mortal Kombat 11

Tagi: Duperele Google YouTube