Pogoda
03.04.2018 11:21

Youtuber Gural zatrzymany przez policję i od razu wypuszczony do domu

Youtuber Gural, znany z pełnych wulgaryzmów transmisji, poniżania i naśmiewania się z osób, z którymi rozmawia oraz namawiania nieletnich dziewcząt do obnażania się przed kamerą został zatrzymany przez policję. Do domu wrócił jeszcze tego samego dnia.

Youtuber Gural
foto: kadr z wideo

Sprawa Gurala rozgrzała internautów, którzy po obejrzeniu próbki filmów z wyczynami „patostreamera” nie mogła uwierzyć, że ich autor nie został ujęty wcześniej.

Gural zatrzymany przez policję

Po nagłośnieniu jego działań sprawą z urzędu zajęła się poznańska policja, która po kilku dniach poinformowała, że youtuber Gural został zatrzymany.

Początkowo wydawało się, że dla Gurala to początek końca – lista prawdopodobnych zarzutów mogących być postawionych polskiemu youtuberowi wygląda na bardzo poważną. Podał je rzecznik policji w Poznaniu, Andrzej Borowiak:

"

Mężczyzna usłyszy najprawdopodobniej od prokuratora zarzuty dotyczące gróźb karalnych, namawiania do nienawiści, namawiania do popełnienie przestępstwa i namawiania nieletnich dziewczynek do rozbierania się przed kamerkami internetowymi. "

Gural wypuszczony przez policję

Gural, który w całej sprawie czuje się ofiarą i narzeka, że internauci (z serwisem wykop.pl na czele) zgotowali mu piekło, na jakie nie zasługiwał, w rękach policji nie był jednak długo. Jeszcze tego samego dnia został zwolniony do domu – prokuratura postawiła mu tylko zarzut propagowania mowy nienawiści. Grożą mu 2 lata więzienia.

Youtuber objęty jest dozorem policyjnym i w wyznaczonych godzinach musi meldować się na komisariacie. Gural dostał także „zakaz publicznych wystąpień w internecie”. Policja informuje, że sprawa jest rozwojowa i po zapoznaniu się z dalszymi materiałami dowodowymi streamer może usłyszeć kolejne zarzuty. 

Aktualizacja: podinsp. Iwony Liszczyńskiej z Zespołu Prasowego KWP w Poznaniu otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie w sprawie Gurala:

"

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec listy zarzutów, gdyż materiał dowodowy w sprawie jest uzupełniany przez sąd (przesłuchania małoletnich dziewczynek). Podejrzany mężczyzna po przesłuchaniu został objęty policyjnym dozorem, zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe oraz zakaz publicznych wystąpień w internecie. "

Gural powinien być:

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Internet