Z okazji światowego Dnia Mycia Samochodów poznajcie sekrety auto detailingu

Aleksandra Kopka
19.05.2017 13:15
Z okazji światowego Dnia Mycia Samochodów poznajcie sekrety auto detailingu

19 maja 2017 roku obchodzimy światowy Dzień Mycia Samochodów. Z tej okazji pokażemy wam na czym polega auto detailing i jakie są jego efekty.

Kojarzcie sytuację gdy wyjeżdżacie z myjni, fura aż błyszczy a tu nagle... zaczyna padać deszcz? Tak, my też to znamy ;) Ładna pogoda zachęca do zadbania o wygląd zewnętrzny samochodów  przy pomocy wiaderka z wodą i zestawu gąbek, bądź oddaniu ich w ręce profesjonalistów.

Z pomocą Maćka Lesieckiego z firmy MCVS zajmującej się profesjonalną pielęgnacją samochodów, wprowadzimy was w sztukę auto detailingu i pokażemy jaka różnica jest w jakości wykonania.

Auto detailing to nic innego jak bardzo dokładne mycie samochodu z konserwacją i renowacją lakieru. Jeśli jest takie proste, to czemu ceny za usługę są takie wysokie? Ponieważ używane są do tego środki myjące z najwyższej póki a nad efektem końcowym pracują przeszkoleni specjaliści.

Maciek Lesiecki od kilkunastu lat doprowadza samochody do stanu lepszego niż ten w jakim zjechały z taśm produkcyjnych. Na pytanie czy auto detailing zmienia samochody odpowiada:

Detailing to generalnie pielęgnacja, każdego centymetra kwadratowego auta przy użyciu odpowiednich środków. Finalnie auto wyjeżdża czystsze niż z fabryki.

Warto pamiętać, że forma auto detailingu nie ogranicza się tylko do mycia samochodu. Wiedza i umiejętności specjalistów z MCVS pozwalają na usunięcie z samochodu rys lub zadrapań widocznych na lakierze.

detailing 1
detailing 4

Jak sam przyznaje dbanie o powłokę zewnętrzną to nie jedyny dział detailingu, którym się zajmuje:

Detailing to nie tylko lakier i jego renowacja. Samochody doprowadzamy do perfekcyjnego stanu również w środku, wykonując kompleksowe czyszczenie z odrestaurowaniem foteli skórzanych, jeśli zachodzi taka potrzeba i tego od nas oczekuje klient.

detailing 2
detailing 5

Klienci, którzy trafiają do firmy auto detailingowych są różni. Od posiadaczy zwierzaków, którzy przewożą je w niezabezpieczonym przed zabrudzeniem bagażniku, a rodzin z dziećmi, które lubią auto przekształcić w plac zabaw. Trzeba jednak przyznać, że i w tej dziedzinie metamorfozy wnętrz są spektakularne.

detailing 3
detailing 8

Maciek z auto deatailingiem wiąże swoją przyszłość. Pytany o przyszłość tego typu usług odpowiada:

Codziennie przyjeżdża do mnie inny samochód. Każde auto to oddzielna historia. Choć trafiają się zlecenia wymagające dłużej pracy jak na przykład samochody po wyprawach terenowych, gdzie doprowadzenie wnętrza do stanu sprzed zajmuje czasem i kilkanaście godzin. To zapotrzebowanie na specjalistów od renowacji będzie zawsze. Stajemy się powoli czymś na rodzaj spa dla samochodów poprawiając również samopoczucie kierowcy. Nie ma nic lepszego niż jazda wysprzątanym i pachnącym samochodem.

Jeśli kiedykolwiek będziecie się zastanawiać co zrobić gdy wasz fotel zalejecie kubkiem kawy, bądź wasze dziecko pomaluje całą tylną kanapę kredkami, udajcie się do firm auto detailingowych. Nie z takimi zleceniami dają radę.

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.