Pogoda
19.02.2020 11:45

Z powodu koronawirusa chińskie siłownie prowadzą treningi online

Koronawirus SARS-CoV-2, znany wcześniej jako 2019-nCov, całkowicie zdezorganizował życie Chińczyków. W obawie przed wybuchem epidemii władze zakazały wychodzenia z domu, co odbija się niekorzystnie na wszystkich aktywnościach społecznych. Na przykład chodzeniu na siłownię.

mężczyzna i kobieta ćwiczący na siłowni
foto: Shutterstock

SARS-CoV-2 został uznany za globalne zagrożenie. Światowa epidemia choroby COVID-19 mogłaby pochłonąć miliony ofiar, Chiny robią więc wszystko, żeby zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Wuhan, 11-milionowa metropolia w której odkryto pierwsze zakażenie, przypomina miasto duchów. Na ulicach rzadko kiedy można spotkać innego człowieka.

Wuhan
Wuhan
Przeczytaj także Miasto duchów. Tak wygląda teraz Wuhan, w którym odkryto koronawirusa 2019-nCoV [WIDEO]

Lokalne chińskie władze uciekają się do bardzo drastycznych metod w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2: w jednej z prowincji ogłoszono, że osoby świadomie zarażające chorobą COVID-19 będą skazywane na śmierć.

chory na koronawirusa otoczny przez lekarzy w stroju ochronnym
chory na koronawirusa otoczny przez lekarzy w stroju ochronnym
Przeczytaj także Kara śmierci za zarażanie koronawirusem. Radykalna walka z epidemią w Chinach

Izolowani w domach Chińczycy nie muszą obawiać się o życie, jednak długotrwałe odcięcie od innych ludzi zaczyna być nużące. Część wróciła więc do treningów na siłowni – tyle tylko, że z powodu restrykcji ćwiczenia prowadzone są przez internet.

Chińskie siłownie prowadzą treningi online. Przez koronawirusa klienci nie mogą stawić się osobiście

Trenerzy, którzy prowadzą zajęcia dla ćwiczących w poszczególnych siłowniach zaczęli prowadzić treningi w postaci relacji na żywo. Chętni mogą z nich korzystać bezpłatnie, wystarczy uruchomić strumieniowanie i stosować się do udzielanych wskazówek dotyczących ćwiczeń.

Siłownie mają nadzieję, że taki sposób prowadzenia zajęć pozwoli im utrzymać klientów, którzy wrócą do regularnych (i płatnych) wizyt, gdy zagrożenie powodowane przez SARS-CoV-2 minie. Przedsiębiorstwa oferują także wypożyczanie sprzętu do domu, żeby ćwiczący mogli trenować dokładnie tak samo, jak w ośrodku fitness.

Koronawirus będzie miał duży wpływ na światową gospodarkę. Już teraz mówi się, że część premier ze świata smartfonów może się opóźnić, jako że w ramach przeciwdziałaniu epidemii pozamykano produkujące sprzęt fabryki.

Zobacz także: Koronawirus może opóźnić nowego iPhone’a. Chińczycy zamykają fabryki 

Chodzicie na siłownię?

Tagi: Newsy koronawirus