Pogoda
02.02.2016 08:14

Za ile sprzedano pierwszą Acurę NSX?

W domu aukcyjnym Barret-Jackson Collector Car Auction w Palm Beach na Florydzie, odbyła się charytatywna licytacja pierwszego produkcyjnego egzemplarza Acury NSX. Auto sprzedano za 1,2 mln dolarów.

Za ile sprzedano pierwszą Acurę NSX?
foto: materiały prasowe

To tylko dowód na to, że wszystko warte jest tyle, ile ktoś jest w stanie za to zapłacić. W posiadanie NSX wszedł Rick Hendrick, będący właścicielem zespołu NASCAR – Hendrick Motorsports.

Już wcześniej wspierał on dokładnie w taki sam sposób inne aukcje charytatywne, za sprawą których kupił między innymi pierwsze produkcyjne egzemplarze Chevroleta Camaro ZL1 i Chevroleta Corvette Stingray Z06, czy też ostatnią sztukę BMW M5 z limitowanej serii „30 Jahre”.

Spektakularna suma 1,2 mln dolarów została przekazana fundacji wspierającej dzieci zmagające się z guzem mózgu. Ponad 28 000 młodych ludzi walczy z tą chorobą. Codziennie schorzenie wykrywane jest u kolejnych 13 osób. Guz mózgu stanowi główną przyczyną śmierci w grupie wiekowej 0-19 lat.

Zdaniem wicedyrektora i głównego menedżera Acury – Johna Ikedy – aukcja była wielkim wydarzeniem:

"

Bycie świadkiem takiej szczodrości, a zarazem pasji do nowego NSX, to niesamowite przeżycie. Pan Hendrick będzie bardzo zadowolony z użytkowania pierwszego produkcyjnego egzemplarza nowej generacji sportowej Acury. Jednocześnie wchodząc w jej posiadanie, zmienił on życie tysięcy dzieci. "

NSX zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Detroit w 2015 roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Auto napędzane jest podwójnie doładowanym V6 wspomaganym przez 3 silniki elektryczne. Łączna moc układu to 573 KM i 550 Nm.

Samochód od 0 do 100 km/h rozpędza się w około 3 sekundy i potrafi osiągnąć prędkość nawet 307 km/h. Moment obrotowy przekazywany jest na obie osie.

Pierwsze zamówienia na NSX można będzie składać już 25 lutego 2016 roku. Miesiąc później, 27 marca 2016, Japończycy świętować będą 30-lecie stworzenia amerykańskiej marki Hondy – Acury.

Tagi: Honda