Pogoda
27.01.2017 12:47

Za parkowanie auta pod Lidlem możesz dostać mandat

Lidl wprowadził spore zmiany na parkingach przed wybranymi sklepami należącymi do tej sieci, dzięki czemu dla klientów będzie więcej wolnych miejsc parkingowych.

Za parkowanie auta pod Lidlem możesz dostać mandat
foto: Honza Groh, CC-BY-3.0

To działo wymierzone w stronę niesfornych kierowców, zostawiających nawet na parę godzin swoje auta na parkingach pod sklepami, bez zamiaru robienia w nich zakupów. Jeśli postąpią tak po raz kolejny, nie korzystając z parkomatów, istnieje spore prawdopodobieństwo, że za szybą znajdą wezwanie do zapłaty kary w wysokości 100 zł wystawione przez pracowników zewnętrznej firmy. Jakiej zmiany mogą spodziewać się zwykli klienci?

Dla nich oznacza to dodatkowy kłopot. Zgodnie z obowiązującymi na terenie Lidla regulacjami, powinni oni po zaparkowaniu pobrać bilet parkingowy z automatu i położyć go w widocznym miejscu za szybą. Postój do 60 lub 90 minut jest darmowy – w zależności od konkretnego sklepu. Żeby nie dochodziło do zbędnych nieporozumień, właściciel sieci zadbał o odpowiednie oznakowanie.

Takie rozwiązanie zostało wykorzystane w wybranych punktach, w myśl zasady, że nie każdy sklep Lidl boryka się z tym problemem. Podobne rozwiązanie już od dawna funkcjonuje za granicą, na przykład w Danii. Właśnie tam kierowcy chcący skorzystać z parkingów z ograniczonym postojem czasowym są zobligowani do zakupu specjalnego zegara parkingowego.

Zegary dostępne w formie papierowych lub plastikowych dysków dostępne są na większości stacji benzynowych. Z kolei limity czasowe oznaczone są na znakach i wskazują na dni tygodnia oraz godziny dozwolonego lub niedozwolonego parkowania. Niedostosowanie się do wskazań może kosztować nawet równowartość 700 zł. W tym skandynawskim kraju ograniczony czasowo postój obowiązuje również pod parkingami sieci Lidl.

Raczej nikogo nie powinno dziwić, że właściciel sieci przedsięwziął takie środki, by uporać się z problemem zapchanych parkingów. Czas pokaże, czy przez te działania Lidl nie straci części klientów. Istnieje ryzyko, że konsumenci, którzy nie dostosowali się do nowych obowiązków i zostały na nich nałożone mandaty, już nigdy nie zrobią zakupów w sklepach tej sieci.

Klapki i japonki męskie - wybierz parę idealną dla siebie

Weronika Domoradzka
Tagi: Duperele