Za ponad milion wyświetleń na YouTubie dostanie od dealera Opla samochód?

Aleksandra Kopka
28.06.2017 12:29
Za ponad milion wyświetleń na YouTubie dostanie od dealera Opla samochód? Fot. kadr z wideo

Holender zdeklasował konkurencję podczas organizowanego przez dealera Opla konkursie na najpopularniejszy materiał wideo. Filmik, w którym występuje wraz z Oplem Astrą osiągnął wynik ponad 1 500 000 wyświetleń.

Cała akcja marketingowa zaczęła się w kwietniu 2017 roku, gdy na oficjalnej stronie dealera Opla zamieszczona została informacja o konkursie. Ten miał polegać na stworzeniu materiału wideo zamieszczonego później na portalu YouTube z wykorzystaniem któregoś z modeli oferowanego przez niemiecką markę.

W kampanii „Pay by View” mógł wziąć udział każdy, trzeba było tylko zapisać się na jazdy testowe, które zaczęły się 23 kwietnia i potrwają do 30 czerwca 2017 roku. Były jednak pewne ograniczenia. W swoich filmach twórcy nie mogli zamieszczać treści wulgarnych lub z podtekstem seksualnym.

Nagrodami w konkursie są samochody, ale także bagażniki dachowe, nawigacje oraz samochodziki dla dzieci. Za największa liczbę uzyskanych wyświetleń można zdobyć Opla Astrę ( 922 800 wyświetleń), Corsę (739 600 wyświetleń) oraz Karl Rocks (589 900 wyświetleń). Bagażnik dachowy wyceniony został na 24 200 wyświetleń a nawigacja 3 tysiące. Żeby zdobyć samochodzik dla dziecka stylizowany na Opla Adama trzeba uzyskać 5 tysięcy wyświetleń.

Ambitnie do tematu podszedł pewien holender, który swój filmik nagrał i wrzucił do sieci 7 maja 2017 roku. Widzimy w nim, jak w przebraniu Spidermana jedzie starym modelem Astry. Ta w trakcie filmu się psuje, a rozżalony bohater przy pomocy pajęczej sieci zaciąga ją do salonu samochodowego. Tam po konsultacjach z doradcą wybiera a następnie wyjeżdża na jazdy testowe nowym modelem. Film ukazuje kilka scen z życia typowego mieszkańca dużego miasta, jak wizyta w sieci fast food czy sytuację, gdy zabraknie nam paliwa w baku.

Cały film nakręcony amatorsko tak spodobał się użytkownikom YouTube'a, że stał się numerem jeden w konkursie „Pay by View”. Wynikiem ponad 1,5 mln wyświetleń zdeklasował konkurencję i bardzo prawdopodobne, że to właśnie użytkownik SpideyPlanet zostanie nowym właścicielem głównej nagrody, jaką jest Opel Asta, jeśli do czasu zamknięcia głosowania (30 czerwca 2017) nikt nie pobije liczby wyświetleń jego oszałamiającego filmu.

 

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.