Pogoda
06.07.2017 10:13

Za źle zaparkowane auto możesz dostać komiks

Za źle zaparkowany samochód możesz otrzymać mandat w wysokości od 100 do nawet 500 złotych. To jednak nie jedyna kara. Ostatnio w Warszawie panuje trend na wkładanie za wycieraczki źle zaparkowanych pojazdów... komiksów.

a
foto: Piotr Kamionka/East News

Andrzej Milewski znany polski rysownik podpisujący się „Andrzej Rysuje” podczas spaceru po Żoliborzu natrafił na źle zaparkowane BMW X5. Samochód zasłaniał prawie całą wydzieloną część dla przechodniów łamiąc przy tym obowiązujące przepisy.
Według Art. 47 ust. 1:

"

Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t, pod warunkiem, że na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju oraz szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m. "

Jako, że wymagana szerokość na trasie spaceru Andrzeja nie została zachowana, ten wpadł na genialny pomysł ukarania kierowcy. Za wycieraczkę BMW X5 trafił wydrukowany komiks Milewskiego z dość dosadnym tekstem i autografem autora.

"

Zasada parkowania jest prosta. Zawsze zostawiasz pieszym chodnika na długość swojego penisa. "

Taki pomysł upominania kierowców źle zaparkowanych pojazdów bardzo szybko podchwycili internauci i fani fanpage „Andrzej Rysuje”. W komentarzach zachęcają do drukowania komiksu i umieszczania ich za wycieraczkami samochodów. Powstała nawet angielska wersja obrazka dla tych, którzy wybierają się na zagraniczne wojaże.

Uważamy, że jest to świetny pomysł! Umiejscowienie komiksu za wycieraczką na pewno bardziej spodoba się kierowcom, którzy do tej pory zdrapywali z bocznych szyb naklejone „karne k**asy”.

Jaka kara powinna być za źle zaparkowane auto?

Aleksandra Kopka
Tagi: BMW X5 złe parkowanie Andrzej Milewski Andrzej Rysuje