Pogoda
24.08.2020 15:02

Zaatakował ekologiczne stanowisko, bo... źle przeczytał napis „Zmień piec“

Do przedziwnego ataku doszło w ten weekend we Wrocławiu. 35-letni zniszczył stanowisko akcji miejskiej „Zmień piec”, bo zrozumiał, że nawołuje do zmiany płci.

Zaatakował ekologiczne stanowisko, bo... źle przeczytał napis „Zmień piec“
fot. Piotr Molecki/East News (zdjęcie poglądowe)

W ostatnią niedzielę, 23 sierpnia, przed kościołem św. Michała Archanioła we Wrocławiu, doszło do nietypowego aktu agresji. Oto 35-letni mężczyzna zaatakował stoisko informacyjne akcji miejskiej „Zmień piec”, która działa w ramach kampanii „Wrocław bez smogu”. Pracownicy informują o sposobach, w jaki miasto pomaga wymienić stare piece w domostwach na rozwiązania grzewcze bardziej sprzyjające środowisku.

Światowi twórcy kultury stają w obronie osób LGBT w Polsce. Powstał otwarty list do przedstawicieli Unii Europejskiej
Światowi twórcy kultury stają w obronie osób LGBT w Polsce. Powstał otwarty list do przedstawicieli Unii Europejskiej
Przeczytaj także Światowi twórcy kultury stają w obronie osób LGBT w Polsce. Powstał otwarty list do przedstawicieli Unii Europejskiej

Agresywny mężczyzna demoluje stand, bo źle przeczytał napis

35-latek z Wrocławia nie zrozumiał jednak napisu. Odczytał go jako „zmień płeć” i z agresją oraz groźnym okrzykiem na ustach, zaczął demolować stand.

"

„To nawet tutaj, pod kościołem, stoicie?” – miał krzyknąć mężczyzna, zanim z kopniaka rozwalił podest, na którym stały materiały promocyjne oraz komputer. "

"

„Nawet nie dał powiedzieć słowa i wymierzył kopniaka w stoisko” - relacjonuje w rozmowie z portalem Gazeta.pl Bruno Zachariasiewicz, prezes Fundacji Plastformers. "

Krzysztof Gonciarz
Krzysztof Gonciarz
Przeczytaj także Krzysztof Gonciarz przeciwko ciężarówkom anty-LGBT. Wyjechał na ulicę własnym pojazdem

Sprawę firma opisała na Facebooku:

Zawiadomiono policję

W wyniku działania nikomu z pracowników fundacji nic się nie stało. Uszkodzony został jednak komputer, który stał na stanowisku pracy. Jak podają media, policja została już poinformowana o zdarzeniu, a incydent został potraktowany jako wykroczenie.

Bazylika Świętego Krzyża w Warszawie
Bazylika Świętego Krzyża w Warszawie
Przeczytaj także Flaga LGBT na pomniku Chrystusa. Powiesiła ją profesor UW

Najbardziej przerażające w tej historii jest to do jak ogromnych ataków agresji dochodzi z coraz bardziej błahych powodów. Zachariasiewicz  zwrócił też uwagę, że zanim doszło do agresji ze strony 35-latka, inni przechodnie również zwracali uwagę na stanowisko, szukając niewybrednej zaczepki.

"

„Podszedł do mnie inny pan, zareagował agresywnym tonem. Powiedziałem, żeby uważnie przeczytał napis. Roześmiał się, przyznał się do błędu i przeprosił” – relacjonował mężczyzna w rozmowie z Gazeta.pl. "

Czytaj także: Zwłoki w Carrefourze. Ciało mężczyzny przykryto parasolami 

A Ty – masz już ekologiczny piec w domu czy też musisz go zmienić?

Źródło: Gazeta.pl, RadioZet

Tagi: Newsy LGBT