Zaatakował ekologiczne stanowisko, bo... źle przeczytał napis „Zmień piec“

24.08.2020 15:02
Zaatakował ekologiczne stanowisko, bo... źle przeczytał napis „Zmień piec“   Fot. . Piotr Molecki/East News (zdjęcie poglądowe)

Do przedziwnego ataku doszło w ten weekend we Wrocławiu. 35-letni zniszczył stanowisko akcji miejskiej „Zmień piec”, bo zrozumiał, że nawołuje do zmiany płci.

W ostatnią niedzielę, 23 sierpnia, przed kościołem św. Michała Archanioła we Wrocławiu, doszło do nietypowego aktu agresji. Oto 35-letni mężczyzna zaatakował stoisko informacyjne akcji miejskiej „Zmień piec”, która działa w ramach kampanii „Wrocław bez smogu”. Pracownicy informują o sposobach, w jaki miasto pomaga wymienić stare piece w domostwach na rozwiązania grzewcze bardziej sprzyjające środowisku.

Przeczytaj także

Agresywny mężczyzna demoluje stand, bo źle przeczytał napis

35-latek z Wrocławia nie zrozumiał jednak napisu. Odczytał go jako „zmień płeć” i z agresją oraz groźnym okrzykiem na ustach, zaczął demolować stand.

„To nawet tutaj, pod kościołem, stoicie?” – miał krzyknąć mężczyzna, zanim z kopniaka rozwalił podest, na którym stały materiały promocyjne oraz komputer.

„Nawet nie dał powiedzieć słowa i wymierzył kopniaka w stoisko” - relacjonuje w rozmowie z portalem Gazeta.pl Bruno Zachariasiewicz, prezes Fundacji Plastformers.

Przeczytaj także

Sprawę firma opisała na Facebooku:

Zawiadomiono policję

W wyniku działania nikomu z pracowników fundacji nic się nie stało. Uszkodzony został jednak komputer, który stał na stanowisku pracy. Jak podają media, policja została już poinformowana o zdarzeniu, a incydent został potraktowany jako wykroczenie.

Przeczytaj także

Najbardziej przerażające w tej historii jest to do jak ogromnych ataków agresji dochodzi z coraz bardziej błahych powodów. Zachariasiewicz  zwrócił też uwagę, że zanim doszło do agresji ze strony 35-latka, inni przechodnie również zwracali uwagę na stanowisko, szukając niewybrednej zaczepki.

„Podszedł do mnie inny pan, zareagował agresywnym tonem. Powiedziałem, żeby uważnie przeczytał napis. Roześmiał się, przyznał się do błędu i przeprosił” – relacjonował mężczyzna w rozmowie z Gazeta.pl.

Czytaj także: Zwłoki w Carrefourze. Ciało mężczyzny przykryto parasolami 

Źródło: Gazeta.pl, RadioZet

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.