Zabezpiecz się i dodaj 2 GB do Google Drive
Michał Tomaszkiewicz
09.02.2016 09:18
Zabezpiecz się i dodaj 2 GB do Google Drive Fot. security.google.com

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu Google zachęca do sprawdzenia zabezpieczeń konta. Nagrodą za dwie minuty klikania jest dodatkowe 2 GB przestrzeni w Google Drive.

Całość inspekcji - można rozpocząć ją klikając tutaj - sprowadza się do przejrzenia kilku ekranów. Na pierwszym z nich sprawdzamy szczegóły dotyczące informacji o odzyskiwaniu konta, podając w razie konieczności pomocniczy numer telefonu, adres e-mail i pytanie zabezpieczające.

Podawane w tym kroku dane umożliwią sprawne odzyskanie dostępu do konta w razie utraty hasła dostępowego i uniemożliwią zmianę danych logowania przez osoby, którym udałoby się dostać do naszego konta.

Następnym działaniem jest zweryfikowanie listy urządzeń, które łączyły się z Google korzystając z naszego konta. Powinny się tam znajdować tylko i wyłącznie smartfony, tablety i komputery, do których mieliśmy dostęp. Wszystkie nierozpoznane wpisy na liście powinny być zaraportowane do Google.

Otrzymujemy także szansę na sprawdzenie aplikacji, które podczas instalacji zostały połączone z kontem Google. Warto przyjrzeć się dokładnie, czy znamy wszystkie wypisane programy. Należy się tu spodziewać gier z systemem osiągnięć oraz programów pozwalających na powiązanie ich funkcji z usługami Google.

Podobnie jak w przypadku listy urządzeń, należy dokładnie sprawdzić czy nie widzimy aplikacji, których dodania sobie nie przypominamy, bądź też które nie potrzebują naszym zdaniem tak daleko idącej integracji z kontem Google.

Dodatkowe miejsce w Google Drive

Przejście przez te kilka etapów owocuje otrzymaniem dodatkowych 2 GB przestrzeni na koncie Google Drive – domyślnie oferuje ono 15 GB miejsca na dane w chmurze, dostępne w razie z każdego urządzenia podłączonego do internetu. Analogiczna akcja została przeprowadzona przez Google podczas zeszłorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu, za rok akcja będzie powtórzona.

DBI to cykliczne wydarzenie mające za zadanie edukować użytkowników internetu o potencjalnie niebezpiecznych zachowaniach i sposobach ich unikania.

Jak skończyła się Wasza inspekcja?

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.