Zabił w Tychach za zwrócenie uwagi na brak maseczki. Ojciec dwójki dzieci umierał kilka dni

09.07.2020 14:48
radiowóz i karetka|undefined Fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER

Mieszkaniec Tychów zabity za zwrócenie uwagi na brak maseczki. Sprawca, 25-letni mężczyzna, został złapany dzięki analizie monitoringu miejskiego.

53-latek został zaatakowany za przypomnienie o obowiązku zarywania ust i nosa w sklepach i innych publicznych przestrzeniach zamkniętych. Dzięki maseczkom zmniejsza się ryzyko zarażenia innych przez osoby, które przechodzą COVID-19 bezobjawowo.

Po rozluźnieniu restrykcji i pozwoleniu na przemieszczanie się na przestrzeniach otwartych wiele osób stwierdziło, że niebezpieczeństwa już nie ma i zaczęło ignorować zalecenia zabezpieczania siebie i innych między innymi w pojazdach komunikacji miejskiej.

Przeczytaj także

Przypominanie o konieczności stosowania maseczek powinno być postrzegane jako obywatelski obowiązek. Okazało się jednak, że za troskę o innych można zginąć.

Mieszkaniec Tychów zabity za zwrócenie uwagi na brak maseczki. Osierocił dwójkę dzieci

53-latek wyszedł do sklepu. Po drodze, na ul. Harcerskiej w Tychach, spotkał 25-latka, któremu zwrócił uwagę na konieczność noszenia maseczki. W odpowiedzi został brutalnie zaatakowany.

Napastnik popchnął go mocno i przewrócił, upadając 53-latek dostał obrażeń głowy. Następnie kontynuował atak, kopiąc leżącego i pozostawił skatowaną ofiarę bez pomocy. Karetkę wezwali okoliczni mieszkańcy. Walka o życie zaatakowanego mężczyznę trwała kilka dni, ostatecznie jednak nie udało się go uratować. Prokuratura w Tychach nie podała, czy mężczyzna odzyskał przytomność.

Wiadomo za to, że dzięki zapisom z monitoringu udało się zidentyfikować sprawcę. Jak podaje serwis Tychy24.pl, 25-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące i postawiono mu zarzut zabójstwa, do którego się nie przyznał. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz także: Pił piwo w miejscu publicznym, gdy zauważył monitoring. Przeprosił i wylał trunek, nie dostał mandatu [WIDEO] 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.