Pogoda
28.06.2016 12:53

Zagraj w GWINTA z Wiedźminem

GWINT: wiedźmińska gra karciana ucieszy pierwszych graczy już we wrześniu 2016 roku – CD PROJEKT zdradził nowe informacje na temat tytułu i zachęcił do wzięcia udziału w testach.

Zagraj w GWINTA z Wiedźminem
foto: materiały prasowe

Rejestracji można dokonać na stronie gry – i lepiej się spieszyć, gdyż według deklaracji studia zainteresowanie karcianką jest tak duże, że już teraz CD PROJEKT planuje udostępnianie swojego tytułu partiami.

GWINT: wiedźmińska gra karciana to poszerzona i dopieszczona wersja zabawy dostępnej w grze Wiedźmin 3. Tytuł będzie dostępny za darmo na kilku różnych platformach sprzętowych – wrześniowe betatesty odbywać się będą na PC i Xbox One, później szansę na zapoznanie się z karcianką otrzymają także właściciele PlayStation 4. Ostateczna wersja gry ma się ukazać w przyszłym roku.

Czego można się spodziewać po rozgrywce? Karcianka będzie podobna do minigry znanej z Wiedźmina 3. Działanie części kart będzie jednak zmodyfikowane, twórcy zapowiadają także wprowadzenie zupełnie nowych sztuk. O kształcie gry wypowiedział się Marcin Iwiński, współzałożyciel CD PROJEKT.

"

Podczas ostatnich targów E3 zapowiedzieliśmy GWINTA, wiedźmińską karciankę, którą tak wiele osób chciało zobaczyć jako osobną grę. Setki maili, telefonów, postów na forach i ponad 40 różnych wersji gry stworzonych przez fanów – nie było innego wyjścia, GWINT musiał powstać i daliście nam to jasno do zrozumienia. Przez ostatni rok pracowaliśmy w tajemnicy, czytaliśmy fora i patrzyliśmy czego gracze oczekują. "

Początkowo gracze będą mogli używać 4 talii, reprezentujących Królestwa Północy, Potwory, Scoia’tel i Skellige. Zapowiedziano także wprowadzenie kart Nilfgaardu. Gracze będą mogli poszerzać swoje kolekcje kupując zestawy składające się z 4 sztuk, z czego jedną będą mieli możliwość wybrać z listy dostępnych, 3 zaś zostaną przydzielone losowo. Karty będzie się także otrzymywać w nagrodę po rozegraniu pojedynku.

CD PROJEKT potwierdził wiadomości o planowanej kampanii dla jednego gracza – pojawiły się jednak sugestie, że scenariusz może być sprzedawany jako oddzielny dodatek. Wygrywając kolejne rozdania gracz będzie poznawał stworzoną historię. Studio szacuje, że stworzyło około 10 godzin rozgrywki dla każdej z dostępnych w GWINCIE talii. Na przedstawianą fabułę będzie można wpłynąć dokonując w imieniu Geralta z Rivii wyborów moralnych. 

foto: materiały prasowe

Mikropłatności będą dostępne w trakcie trwania testów, gracze będą więc mieli możliwość nie tylko poznania (i wpłynięcia) na mechanizm rozgrywki, ale także przygotowania silnych talii na oficjalny start gry.

CD PROJEKT wiąże duże nadzieje z wprowadzeniem GWINTA do świata e-sportu. Jeśli karcianka spodoba się rywalizującym w turniejach graczom, studio może liczyć na wielomilionowe przychody ze sprzedaży dodatków.

Zamierzacie grać w GWINTA?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry