Pogoda
03.04.2017 10:27

Zagraj w Pac-Mana na swojej ulicy w Google Maps

Google kolejny raz udowodnił, że nie ma sobie równych w wymyślaniu atrakcji na Prima Aprilis. Odpalajcie Mapy Google!

Zagraj w Pac-Mana na swojej ulicy w Google Maps
foto: maps.google.com

Gigant z Mountain View ma za sobą długą historię udanych żartów na Prima Aprilis. Dość wspomnieć o takich rzeczach jak Chromecast dla wiewiórek czy kolekcja filmów z YouTube'a na DVD. Nawet w 2017 roku Google zaprezentował 1 kwietnia m.in. bąbelkową klawiaturę, nową technologię chmurową Google Wind oraz asystenta ogrodowego Google Gnome.

Największe wrażenie zrobiła jednak na nas gra udostępniona w ramach Map Google. Już dawniej firma potrafiła zamienić je na początku kwietnia w 8-bitową grę. Tym razem udostępniła nam opcję zamiany dowolnie wybranej ulicy w... planszę do Pac-Mana. A konkretnie: do Ms. Pac-Man, bo oryginalną produkcję dostaliśmy już w takiej formie w 2015 roku.

Sequel oryginalnego Pac-Mana z 1981 roku nie wprowadził żadnych drastycznych zmian do rozgrywki, przedstawił za to graczom żeńską wersję protagonistki. Tak samo teraz po Google Maps zjadamy kropki i ścigamy duchy charakterystyczną żółtą kulką z czerwoną kokardką na głowie.

Aby uruchomić grę, wystarczy wejść na maps.google.com i kliknąć opcję „wrzuć monetę” w lewym dolnym rogu. Opcja działa również w aplikacjach na Androida i iOS - od razu zauważycie odpowiednią ikonę. Pani Pac-Man ma tylko pięć żyć, więc trzeba uważać, gdzie się ją kieruje.

Screenshot_20170403-101328

Choć to żart primaaprilisowy, firma z Mountain View pozwoliła nam pobawić się nim nieco dłużej. Ms. Pac-Man na Mapach Google ma być dostępna do 4 kwietnia - później opcja zostanie wycofana. Spieszcie się więc z testowaniem swoich umiejętności. Pamiętajcie też, że warto sprawdzić np. amerykańskie ulice, gdzie rozgrywka może być... znacznie dynamiczniejsza.

Co ciekawe, oryginał Ms. Pac-Man na automatach osiągnął nakład ponad 115 tysięcy maszyn, co uczyniło go najlepiej zarabiającym amerykańskim automatem w historii. Czy żart Google spotka się z podobną popularnością? Zobaczymy.

Grasz w Pac-Mana w Google Maps?

Jakub Gańko
Tagi: Internet Google