Zagraj w Pac-Mana na swojej ulicy w Google Maps

Jakub Gańko
03.04.2017 10:27
Zagraj w Pac-Mana na swojej ulicy w Google Maps Fot. maps.google.com

Google kolejny raz udowodnił, że nie ma sobie równych w wymyślaniu atrakcji na Prima Aprilis. Odpalajcie Mapy Google!

Gigant z Mountain View ma za sobą długą historię udanych żartów na Prima Aprilis. Dość wspomnieć o takich rzeczach jak Chromecast dla wiewiórek czy kolekcja filmów z YouTube'a na DVD. Nawet w 2017 roku Google zaprezentował 1 kwietnia m.in. bąbelkową klawiaturę, nową technologię chmurową Google Wind oraz asystenta ogrodowego Google Gnome.

Największe wrażenie zrobiła jednak na nas gra udostępniona w ramach Map Google. Już dawniej firma potrafiła zamienić je na początku kwietnia w 8-bitową grę. Tym razem udostępniła nam opcję zamiany dowolnie wybranej ulicy w... planszę do Pac-Mana. A konkretnie: do Ms. Pac-Man, bo oryginalną produkcję dostaliśmy już w takiej formie w 2015 roku.

Sequel oryginalnego Pac-Mana z 1981 roku nie wprowadził żadnych drastycznych zmian do rozgrywki, przedstawił za to graczom żeńską wersję protagonistki. Tak samo teraz po Google Maps zjadamy kropki i ścigamy duchy charakterystyczną żółtą kulką z czerwoną kokardką na głowie.

Aby uruchomić grę, wystarczy wejść na maps.google.com i kliknąć opcję „wrzuć monetę” w lewym dolnym rogu. Opcja działa również w aplikacjach na Androida i iOS - od razu zauważycie odpowiednią ikonę. Pani Pac-Man ma tylko pięć żyć, więc trzeba uważać, gdzie się ją kieruje.

Screenshot_20170403-101328

Choć to żart primaaprilisowy, firma z Mountain View pozwoliła nam pobawić się nim nieco dłużej. Ms. Pac-Man na Mapach Google ma być dostępna do 4 kwietnia - później opcja zostanie wycofana. Spieszcie się więc z testowaniem swoich umiejętności. Pamiętajcie też, że warto sprawdzić np. amerykańskie ulice, gdzie rozgrywka może być... znacznie dynamiczniejsza.

Co ciekawe, oryginał Ms. Pac-Man na automatach osiągnął nakład ponad 115 tysięcy maszyn, co uczyniło go najlepiej zarabiającym amerykańskim automatem w historii. Czy żart Google spotka się z podobną popularnością? Zobaczymy.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.