Zakamuflowany Opel Insignia Grand Sport

28.10.2016 10:20
Zakamuflowany Opel Insignia Grand Sport Fot. materiały prasowe

Niemiecki marka samochodowa nigdy nie słynęła z produkcji najlepszych pojazdów w klasie. Zdawać by się mogło, że konkurencja zawsze była co najmniej o jeden krok z przodu. Jednak wkrótce to się może zmienić.

Opel wiąże duże nadzieje ze swoim nowym modelem – Insignią Grand Sport. Nowoczesny sedan ma zadanie pokazać się co najmniej od tak dobrej strony, jak Astra, która podbiła serca nie tylko dziennikarzy, zdobywając tytuł Samochodu Roku 2016, ale także klientów, notując imponujące wyniki sprzedaży.

Producent już na etapie przedprodukcyjnej straszy rywali. Nowe auto, bazujące na najnowszej architekturze, właśnie weszło w ostatnią fazę projektu. Względem poprzednika ma większy o 9 cm rozstaw osi, przy czym jest zaledwie o 5,5 cm dłuższa. Szerokość na korzyść przyszłej generacji Insignii zwiększyła się o centymetr. Dynamiczną linię podkreślać ma o 3 cm niżej poprowadzona linia dachu.

Jedną z najistotniejszych zmian w tym modelu wydaje się być zastosowanie znacznie lżejszych materiałów, dzięki którym udało się zredukować masę własną o nawet 175 kilogramów względem analogicznych odmian poprzedniej generacji. Dodatkowym atutem mają być przestronniejsze wnętrze oraz najnowocześniejsze technologie. To ma być wielki przełom, o czym wspomniał dyrektor generalny grupy Opel – dr Karl-Thomas Neumann:

Nazwa Opel Insignia Grand Sport mówi sama za siebie. Nawiązuje ona do oszczędnej i dynamicznej Monzy Concept, ale także do wspaniałych klasycznych Opli Kapitän, Admiral i Diplomat, z których jesteśmy tak dumni. Nasz przyszły flagowy model reprezentuje zupełnie nowy wymiar – elegancja, lekkość i sportowy charakter łączą się ze sobą, tworząc niezwykle atrakcyjną kombinację.

Jak twierdzi producent – w 2008 roku Insignia zapoczątkowała nową erę rozwoju i wzornictwa samochodów marki Opel. Model szybko okazał się sukcesem, otrzymując w 2009 roku tytuł „Samochodu Roku”. Na przestrzeni 8 lat sprzedano 900 000 egzemplarzy. 

Według zapowiedzi, światowa premiera Insignii Grand Sport będzie miała miejsce w marcu 2017 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Auto będzie konkurować w jednym z popularniejszych segmentów samochodów osobowych klasy średniej, między innymi z takimi pojazdami jak Renault Talisman, Volkswagen Passat, Skoda Superb, Kia Optima, Peugeot 508, Ford Mondeo

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.