Pogoda
20.01.2016 15:12

Zakochaj się w wyścigach dronów

Czołgowy biathlon jest już passé – pojawiła się nowa dyscyplina sportu, która przebojem zdobywa serca fanów nowych technologii. To wyścigi dronów sterowanych w trybie FPV – sterujący widzi tylko obraz z podwieszonej do pojazdu kamery.

Zakochaj się w wyścigach dronów
foto: kadr z wideo

W sieci można obejrzeć zapisy pokazujące przeloty odbyte podczas wyścigów Xtreme Drone Circuit Races i wystarczy kilka sekund spędzonych w serwisie Youtube, by zakochać się w tym przepięknym, dynamicznym, pasjonującym, widowiskowym, majestatycznym sporcie.

Kierujący dronem zakłada hełm wirtualnej rzeczywistości, dzięki czemu widzi w czasie rzeczywistym obraz z kamery umieszczonej na pojeździe. Musi mu to wystarczyć do nawigowania po najeżonej trudnościami trójwymiarowej trasie. Wymaga to nadludzkiego refleksu i opanowania – tym bardziej, że przeciwnicy pokonują tor w tym samym czasie.

Wyścigi dronów

Arenę można określić krótko jako „stadiony świata” – jego pokonanie wymaga precyzji i wyobraźni przestrzennej, sposób rozstawienia i podświetlenia bramek jest mistrzowski… czy wspominałem już o ZIONĄCYM OGNIEM okręgu, przez który przelatują zawodnicy? Tylko dla tej jednej atrakcji można oglądać filmy jak powyższy kilka razy z rzędu.

Wykonywane ewolucje robią jeszcze większe wrażenie gdy zobaczy się, jak wygląda obraz widziany przez operatorów dronów:

Czy poczuliście w sobie chęć pościgania się dronami? Wygląda na to, że wyścigi dronów będą coraz bardziej popularne.

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele Dron Technologia