Zakopane jest tak puste przez koronawirusa, że dzikie zwierzęta chodzą po centrum [FOTO]

24.03.2020 10:34
Zakopane jest tak puste przez koronawirusa, że dzikie zwierzęta chodzą po centrum [FOTO] Fot. shutterstock.com/zdjęcie poglądowe

Jak podają lokalne media (m.in. Gazeta Krakowska), Zakopane jest opustoszałe przez epidemię koronawirusa. Pustka jest ogromna, co skrzętnie wykorzystują zwierzęta.

Na zdjęciach udostępnionych przez mieszkańców, stado łań przechadza się spokojnie po zazwyczaj ruchliwych ulicach Kościuszki i Sienkiewicza. 

Łanie chodzą po opustoszałych ulicach Zakopanego

To jest oczywiście spowodowane pandemią koronawirusa, która dotarła również do Polski. Rząd nawołuje do niewychodzenia z domu, nie jeżdżenia po kraju i nie udawania się na wakacje - mieszkańcy Zakopanego wzięli sobie te prośby do serca, dzięki czemu zwierzaki mogą sobie spokojnie pochodzić po ulicach. Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć przedstawiających to zjawisko: 

Przeczytaj także

Łanie w Zakopanem nie są jednak czymś nadzwyczajnym - w końcu zwierzaki mieszkają na terenie zagajników i lasów w okolicach oraz w samym mieście. Zwykle jednak nie zapędzają się na ruchliwe ulice. Jednak, gdy te stają się opustoszałe, to łanie mogą być nieco bardziej odważne.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.