Zakrzywiony monitor ASUSa w Polsce

Michał Tomaszkiewicz
05.02.2016 10:19
Zakrzywiony monitor ASUSa w Polsce Fot. materiały prasowe

Został doceniony na CES, można go kupić w Polsce, aczkolwiek tanio nie jest – zakrzywiony monitor dla graczy ASUS ROG Swift PG348Q to propozycja dla zapalonych graczy.

Wzrok przyciąga zakrzywiony ekran (każdy punkt wyświetlacza znajduje się w takiej samej odległości od oczu, co wpływa na wygodę użytkowania) o przekątnej 34 cali, pracujący z rozdzielczością 3440 x 1440 punktów, czyli w trybie Ultra-Wide QHD. Panoramiczny ekran wykonany jest w formacie 21:9 (stosunek długości podstawy do wysokości).

Panel IPS potrafi wyświetlić 1,07 mld kolorów (10-bitowe kodowanie barw), oferując czas odświeżania na poziomie 5 ms. Maksymalna jasność wynosi 300cd/m², a współczynnik kontrastu to 1000:1. Wyświetlacz można obserwować pod kątem wynoszącym maksymalnie 178 stopni.

Obraz może być odświeżany z częstotliwością 100 Hz, ale wymaga to podłączenia monitora ASUS ROG Swift PG348Q do karty graficznej poprzez Display Port (wersja 1.2). Połączenie HDMI (wersja 1.4) pozwala na uzyskanie 50 Hz.

Zakrzywiony monitor dla graczy ASUS ROG Swift PG348Q

Monitor jest zgodny z technologią NVIDIA G-SYNC, której zadaniem jest wyeliminowanie zacięć i opóźnień w wyświetlaniu. ASUS wyposażył ROG Swift PG348Q w 5-kierunkowy klawisz nawigacji menu OSD, pozwalający na korzystanie z funkcji Turbo Key (zmiana częstotliwości odświeżania obrazu z 60 do 100 Hz), GamePlus (oferująca nakładkę na celownik, czasomierz i licznik FPS), GameVisual (możliwości wybrania trybu wyświetlania sugerowanego dla danego gatunku gry), Eye Care (z Low Blue Light, filtrem światła niebieskiego) oraz Flicker-Free (zapobieganie migotania ekranu).

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

ASUS ROG Swift PG348Q ma wbudowane głosniki stereo o mocy 2W; w podstawce znajduje się źródło światła, które może pomóc w pokreśleniu atmosfery panującej w grze. Monitor oferuje regulację nachylenia, obrotu w poziomie i pionie oraz wysokości. Do ROG Swift PG348Q można przyłączyć trzy urządzenia poprzez porty USB 3.0.

Monitor dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: Plasma Copper oraz Armor Titanium. Jego wymiary to 829 x 558 x 297 mm, waga wynosi 11,1 kg. Sugerowana cena detaliczna ASUS ROG Swift PG348Q wynosi 5 699 zł.

Zmieścilibyście taki monitor na biurku? Czekamy na Twoje opinie.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.