Zakupy z AliExpress można będzie odebrać w paczkomacie

20.11.2019 11:20
Zakupy z AliExpress można będzie odebrać w paczkomacie Fot. GERARD/REPORTER

AliExpress szturmem zdobył serca polskich internautów. Na chińskich portalu można kupić niemal wszystko, płacąc znacznie niższe ceny, niż w Polsce. Z tego powodu do naszego kraju zaczęły przybywać setki tysięcy przesyłek. Część z nich może trafić do paczkomatów.

Popularność AliExpress w Polsce sprawiła, że platforma chętnie zawiera umowę o współpracę z naszymi przedsiębiorcami. Przykładem może być sukces polskiego standardu płatności Blik, za którego pomocą można opłacać zakupy dokonywane na chińskim portalu.

Grono partnerów AliExpress powiększy się najprawdopodobniej o InPost. Operator paczkomatów, jak wynika z nieoficjalnych informacji zdobytych przez „Puls Biznesu”, zakończył właśnie wielomiesięczne negocjacje i opcja odbierania zakupów w paczkomatach ma zostać udostępniona lada dzień.

Przeczytaj także

Wybór paczkomatów ma być prosty – wystarczy jedno kliknięcie podczas składania zamówienia. InPost oficjalnie nie chce w żaden sposób komentować sprawy, być może czekając na wydanie oficjalnego komunikaty.

Zakupy z AliExpress trafią do paczkomatów

InPost liczy, że uda mu się przejąć „znaczną część wolumenu przesyłek”. Spółka miała się do tego przygotowywać od kilku miesięcy. Wzmożony ruch ma być obsługiwany także przez punkty odbioru paczek prowadzone przez pracowników.

Z przecieków wiadomo, że wybranie paczkomatów ma wyglądać tak samo, jak w polskich sklepach internetowych. Przesyłki realizowane prze InPost mają być rejestrowane, co umożliwi śledzenie drogi zamówienia przez całą drogę z Chin.

Nie podano, jakich cen za usługę należy się spodziewać, nie będzie to jednak raczej opcja darmowa. Niewykluczone, że InPost zawarł z AliExpress umowę podobną do realizowanej z Allegro, gdzie w ramach miesięcznego abonamentu można korzystać z bezpłatnych dostaw do paczkomatów.

Do tej pory większość zamówień z AliExpress realizowała Poczta Polska. Przesyłki zaczęły być baczniej monitorowane i nowa sortownia ma pomagać fiskusowi nakładać cło i opłaty, po doliczeniu których ceny przestają być atrakcyjne. Nie wiadomo jeszcze, czy InPost także będzie współpracować w ten sposób ze służbami celnymi.

Zobacz także: Paczki z AliExpress z doliczonym VAT-em oraz wysokimi opłatami za doliczenie VAT-u 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.