Zalicytuj Olgę Tokarczuk na WOŚP. Możesz kupić polską noblistkę z klocków LEGO

08.01.2020 12:37
Olga Tokarczuk z LEGO|undefined Fot. zrzut ekranu Allegro

Olgi Tokarczuk wspiera 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, robią to także fani noblistki. Figurka pisarki wykonana z klocków LEGO trafiła na aukcje WOŚP i kosztuje już ponad 1000 zł.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia 2020, atmosfera staje się więc coraz bardziej gorąca. Na kilka dni przed wydarzeniem na koncie Orkiestry jest już ponad 6,5 mln zł.

Fenomen WOŚP chcą wykorzystać niecnie oszuści, którzy masowo wysyłają SMS-y zachęcając do wsparcia zbiórki, podając jednak swoje, a nie orkiestrowe numery kont.

Przeczytaj także

Znaczna większość Polaków wspiera WOŚP z czystego serca. Tak jest w przypadku Przemysława Staronia, który najpierw podbił internet wykonaniem figurki LEGO polskiej noblistki, a teraz zbiera dzięki niej fundusze na wsparcie Orkiestry.

Olga Tokarczuk z klocków LEGO na aukcji WOŚP. Kosztuje już ponad 1000 zł

Polską noblistką z klocków LEGO zachwycała się cała Polska.

Przeczytaj także

Jej twórca postanowił przekuć dobry odbiór figurki na środki dla Orkiestry.

Oto stworzona przeze mnie minifigurka Lego przedstawiająca Olgę Tokarczuk. W rękach trzyma książkę oraz medal noblowski. Jest to właśnie ta minifigurka, która obiegła niemal wszystkie media. Gdy ją tworzyłem, naprawdę nie spodziewałem się takiego rozgłosu. Tym bardziej warto go przekuć w dobro. Nie mam wątpliwości, że przekazanie jej na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest najlepszym z możliwych posunięć. Jestem bowiem absolutnie przekonany o słuszności słów Dumbledore’a - że tej nocy będzie szansa na uratowanie więcej niż jednego życia.

Licytacja figurki LEGO rozpoczęła się od 1 zł, po kilkunastu godzinach cena przekroczyła 1000 zł. Aukcja trwa 3 dni, do 10 stycznia 2020, do godz. 18:00.

Zobacz także: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też dla Australii. "Jesteśmy z Wami" 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.