Pogoda
04.02.2016 14:54

Zamów pizzę przez głośnik

Amazon Echo to inteligentny głośnik, który potrafi wykonywać proste polecenia dzięki Aleksie, cyfrowej asystentce. Zakres jej kompetencji poszerzy się o możliwość zamówienia pizzy.

Zamów pizzę przez głośnik
foto: kadr z wideo

Alexa to stworzony przez Amazona odpowiednik Siri (Apple) i Cortany (Microsoft). Obsługiwana głosem aplikacja ma służyć jako osobista asystentka, ułatwiająca korzystanie z komputera oraz elektroniki użytkowej.

Nowa umiejętność – twórcy nazywają ją „skillem” – pozwala na szybkie zamówienie pizzy z sieci Domino’s. Wymaga jednak uprzednich przygotowań i jak na razie, dostępna będzie tylko w USA. Premiera przewidziana jest na weekend, w którym odbywa się 50. edycja Superbowl 6-7 lutego 2015.

Użytkownik musi stworzyć „Pizza Profile”, niezbędny do złożenia zdalnego z wykorzystaniem nowych technologii. Do tej pory sieć Domino’s umożliwiała kupowanie pizzy przez SMS, Twittera, a nawet bezpośrednio z systemu pokładowego używanego w samochodach Forda.

W profilu zapisywane są podstawowe dane klienta, takie jak adres, informacje dotyczące płatności oraz wskazanego preferowanego rodzaju pizzy, ustawionego jako domyślne zamówienie („Easy Order”).

Po powiązaniu stworzonego profilu z Aleksą pojawia się możliwość zamówienia pizzy (w grę wchodzi tylko ta oznaczona jako domyślna) po wypowiedzeniu komendy składającej się z kilku słów, muszą one jednak być wypowiedziane w dokładnie ustalonej kolejności. Usługa pozwala także dowiedzieć się, na jakim etapie znajduje się realizacja zakupu.

Superbowl to w USA wielkie sportowe święto. Pizzeria przyznaje, ze podczas meczu wyraźnie wzrasta liczba zamówień – przyklejeni do ekranu kibice nie chcą stracić ani sekundy rozgrywki. Alexa z Amazon Echo może więc przypaść im do gustu.

Co chcielibyście zamawiać przez głośnik?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Duperele