Zamówił hot doga na starówce w Olsztynie. Interweniowała policja, grozi mu do 3 lat więzienia
26.10.2020 14:21
Zamówił hot doga na starówce w Olsztynie. Interweniowała policja, grozi mu do 3 lat więzienia Fot. JACEK BORON/REPORTER/ Zdjęcie poglądowe

Mieszkaniec Olsztyna poszedł do Żabki po hot doga. Zatrzymało go kilkunastu policjantów, ponieważ nie zastosował się do zasad panujących w trakcie pandemii.

Pewien mieszkaniec Olsztyna postanowił wstąpić do okolicznej Żabki na małą przekąskę. Najprawdopodobniej nie spodziewał się, że wizyta w sklepie na Starym Mieście skończy się interwencją policjantów. I to w tak licznej grupie. Co przeskrobał klient sieciówki?

Olsztyn. Kupił hot doga. Interweniowała policja

W Polsce trwa pandemia koronawirusa, która wymaga od mieszańców naszego kraju do zastosowania się do nowych przepisów. Wielu Polaków nie traktuje ich poważnie, a nawet używa argumentu, iż nie są one zgodne z Konstytucją. Mimo wszystko, policja regularnie weryfikuje poczynania osób, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. Było tak również w przypadku 28-latka z Olsztyna.

Kupił hot doga w Żabce, grozi mu do 3 lat więzienia

Jak czytamy na stronie tko.pl, świadek wydarzenia w Żabce opowiedział portalowi, że widział, jak pewien mężczyzna zamawia w sklepie hot doga. Podczas wykonywania czynności miał on opuszczoną maskę, co zainteresowało policję. Funkcjonariusze poprosili go o odejście na bok, aby spisać dane. Klient zaczął dyskusję z policjantami, po czym rzucił się do ucieczki. Policjanci złapali uciekiniera i go skuli.

Przeczytaj także

Po chwili na miejscu znalazły się już trzy radiowozy oraz kryminalni. Relację świadka potwierdziła olsztyńska policja. Okazało się, że opuszczona maseczka to niejedyne przewinienie 28-latka. Był on poszukiwany przez funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie już od jakiegoś czasu.

Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających. Gdyby nie maseczka, najprawdopodobniej nie wpadł by w ręce policji tak wcześnie.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.