Zamówił paczkę do automatu Poczty Polskiej. Zamiast przesyłki znalazł... awizo

15.02.2021 16:34
Poczta Polska Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

Awizo w paczkomacie Poczty Polskiej. Klient mocno się zdziwił, gdy zobaczył zawartość swojej skrytki.

Paczkomaty cieszą się sporą popularnością, bo praktycznie o każdej porze możemy odebrać naszą paczkę i nie martwimy się, że kurier przyjedzie do nas, gdy wyszliśmy z domu. Poczta Polska postanowiła również wprowadzić automaty, by usprawnić dostarczanie przesyłek. Brzmi fajnie, ale jeden z użytkowników Wykopu opowiedział historię, która brzmi jak żart. W swojej skrytce zamiast przesyłki znalazł... awizo.

Polecamy

Zamówił paczkę do automatu Poczty Polskiej. Zamiast przesyłki znalazł... awizo

Internauta postanowił opisać swoją sytuację na Wykopie:

Zamówiłem sobie ostatnio odkurzacz, niestety nie było dostępnego paczkomatu inpost lecz Smartbox – niedorozwinięty (jak się okazało) bliźniak Inpostowego Paczkomatu. Szło to 4 dni, ale w końcu doszło. Dziś dostaje SMS z kodem.
Idę na pocztę, stoi Smartbox. Wbijam pin, nr telefonu. I otwiera się taka mała skrzyneczka, myślę, co do cholery, patrzę a w środku… Awizo. Sobota, poczta zamknięta.

Okazało się, że paczka była za wielka i nie mieściła się w skrytce. Dlatego też postanowiono w niej umieścić awizo. Jak więc widać, system nie jest idealny - warto wspomnieć, że w konkurencyjnym InPoście, gdy brakuje skrytek, paczka trafia do najbliższego paczkomatu. Natomiast, gdy przesyłka jest za duża, wówczas trafia do Punktów Obsługi Paczek z dokładną informacją, w jakich godzinach i dniach można odebrać paczkę.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.