Pogoda
08.03.2017 10:38

Zapisz się do zamkniętych testów nowego Quake Champions

Niegdysiejszy król FPS-ów powraca! Właśnie ruszyły zapisy do zamkniętej wersji beta, w której będzie można go przetestować przed premierą.

Zapisz się do zamkniętych testów nowego Quake Champions
foto: kadr z wideo

Quake to wciąż jedna z największych marek w świecie komputerowych strzelanek. Pierwsza część z 1996 roku stanowiła trudny do przecenienia przełom w świecie komputerowej rozrywki, a każda jej kontynuacja w znaczący sposób różniła się od poprzednika. Kolejną rewolucją był Quake III Arena, który skupiał się na rywalizacji multiplayer i do dziś jego mecze cieszą się sporą popularnością za sprawą jego reinkarnacji jako Quake Live.

12 lat po ostatniej pełnowymiarowej odsłonie serii - Quake IV z 2005 roku - id Software wraca do tematu i oferuje graczom kolejną porcję zmagań multiplayer. Najnowsza część ma stanowić powrót do dynamicznych, arenowych rozgrywek. Co ciekawe, twórcy zapowiadają też, że sięgną do znanej z pierwszej części, lovecraftowskiej mitologii, która została porzucona na rzecz futurystycznych realiów wraz z częścią drugą.

Nieco więcej niż słowa komunikatów prasowych ukazuje najnowszy zwiastun produkcji:

Wraz z jego ujawnieniem ruszyły również zapisy do zamkniętej bety gry, która pozwoli szczęśliwcom zapoznać się przedpremierowo z produkcją. Wystarczy wejść na stronę quake.com, podać swój adres mailowy oraz kraj zamieszkania i... czekać na szczęśliwą wiadomość. Nie wiemy jeszcze, kiedy ruszą same testy.

Nieznana jest również data premiery ukończonej gry - prawdopodobnie należy jej wypatrywać dopiero w 2018 roku. Wiemy za to, że Quake Champions ukaże się wyłącznie na PC, dzięki czemu możemy liczyć na nieograniczony framerate, zapewniający szaleńcze tempo rozgrywki. Na stronie możemy również przyjrzeć się tytułowym championom.

Bohaterowie tacy jak Nyx, Anarki czy Ranger będą charakteryzować się unikatowym stylem i umiejętnościami, co ma stanowić powiew świeżości w świecie serii. To rozwinięcie formuły Quake III Arena czy jego online'owego brata, Quake Live, gdzie mogliśmy też zmieniać postać, zazwyczaj miało to jednak niewielki wpływ na rozgrywkę.

Wiemy już też, że do rąk graczy powróci klasyczny asortyment narzędzi mordu, z Lightning Gunem, Super Nailgunem i Super Shotgunem na czele. Nie zabraknie też oczywiście podstawowego wyposażenia każdego skoczka - wyrzutni rakiet. Kolejne informacje o grze będą sukcesywnie zdradzane na stronie quake.com

Czekasz na premierę Quake Champions?

Jakub Gańko
Tagi: Gry