Zapomniał zaciągnąć hamulca ręcznego

04.04.2017 13:41
Zapomniał zaciągnąć hamulca ręcznego Fot. kadr z wideo

Kierowca srebrnego Peugeota 306 zaparkował auto na wierzchołku górki. Przed wyjściem z auta zdaje się, że zapomniał wrzucić biegu lub zaciągnąć hamulca ręcznego.

Dla jego pojazdu to się skończyło nie najlepiej. Tuż po tym jak mężczyzna wysiadł z niego i zamknął drzwi, francuskie auto zaczęło się staczać w dół, nabierając prędkości. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem komórkowym przez jednego ze świadków. Kierowca w niebieskiej koszulce jedyne co mógł, to patrzeć się na to, co się wydarzy:

Przy czym nie można wykluczyć, że ten incydent był w rzeczywistości ustawiony. Reakcja bohatera niektórym internautom nie wydała się być wystarczająco przekonująca – począwszy od momentu, gdy z uśmiechem zamyka drzwi, aż do ostatnich chwil filmu, kiedy to idzie w stronę kamery z wymalowaną na twarzy radością.

Nawet jeśli zdarzenie przedstawione na nagraniu zostało spreparowane, należy pamiętać o tym, by zawsze wysiadając z auta zostawiać go na biegu lub zaciągnąć hamulec ręczny. Tak naprawdę niewiele trzeba, aby doprowadzić do poważnych w skutkach szkód, szczególnie w podobnych okolicznościach co te, przedstawione w tej niskobudżetowej „produkcji”.

Zapominalstwo słono kosztuje. Wystarczy chwila nieuwagi i można spowodować wypadek. Dlatego tak istotne dla kierowców jest skupianie się na tym, co się dzieje dookoła. Nic więc dziwnego, że obecnie trwa nagonka na osoby prowadzące auto i jednocześnie SMS-ujące lub rozmawiające przez telefon.

Kierujący pojazdami mechanicznymi mają sporo za uszami. Wielokrotnie nie dostosowują prędkości do warunków drogowych, łamiąc przy tym obowiązujące ograniczenia. Nie zapinają pasów bezpieczeństwa, wymuszają pierwszeństwo, przejeżdżają na czerwonym świetle, wyprzedzają w miejscach niedozwolonych, omijają pojazd zatrzymany przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa.

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.