Zarycz jak Chewbacca i wspomóż UNICEF

Sergiusz Kurczuk
04.05.2018 13:15
Zarycz jak Chewbacca i wspomóż UNICEF Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Imperium Kontratakuje

Wierny druh Hana Solo pomaga potrzebującym. Disney i Lucasfilm wpłaca pieniądze na UNICEF jednego dolara za każdego fana, który wyda z siebie ryk słynnego Wookiego. 

Chewbacca to dopełnienie Hana Solo. Bez kudłatego kosmity u boku przemytnik prawdopodobnie zginąłby już dawno temu. Wookie potrafią pokazać pazury (i to dosłownie), mają groźne kły i sprawiają wrażenie niebezpiecznych, ale dla swoich przyjaciół potrafią zrobić wiele. Chewbacca niejednokrotnie udowodnił swoją lojalność i chęć niesienia pomocy. Tym razem dobre serce drugiego pilota Sokoła Millenium ma szansę przeniknąć do naszego świata. Disney i Lucasfilm powołały do życia niezwykłą akcję dla wszystkich osób, które czują, że w ich wnętrzach drzemie wewnętrzny Wookie. 

Star Wars #RoarForChange - co to jest?

Od 3 do 25 maja 2018 roku trwa akcja Roar For Change. Żeby wziąć w niej udział nie trzeba być wielkim fanem „Gwiezdnych Wojen”, szczególnie jeśli chce się pomóc, doskonale się przy tym bawiąc. Wystarczy opublikować na Facebooku, Instagramie albo Twitterze wideo, na którym ryczycie jak Chewie i oznaczyć je hasztagiem #RoarforChange. Disney i Lucasfilm zobowiązały się wpłacić jednego dolara za każdy filmik z fanami „Star Wars”, którzy wydadzą z siebie dzięki niczym Chewbacca.

Pieniądze trafiają na konto organizacji humanitarnej UNICEF, która pomaga dzieciom oraz ich matkom w krajach rozwijających się. Za ryczących miłośników Wookiego Disney i Lucasfilm przygotowały milion dolarów, który zasili potrzeby instytucji. 

Oczywiście złośliwi mogą uważać, że w ten sposób Disney promuje swój nadchodzący film, dziejący się w świecie „Star Wars”, czyli spin-off o młodości Hana Solo. Nawet jeśli, to i tak milion dolarów zostanie przeznaczony na potrzebujących, więc nikt na tej akcji nie traci. W produkcji zatytułowanej „Han Solo: Gwiezdne wojny – historie” poznamy przeszłość słynnego bohatera oryginalnej trylogii. Nie zbraknie również Chewiego, z którym Han dopiero się zapozna. Będziemy więc świadkami przyjaźni trwającej całe dekady. Produkcja trafi do kin już 25 maja 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.