Zauważyli na nocnym niebie świetlistą kulę. "Czy to jest UFO?"

29.03.2021 12:09
świetlista kula, czy to UFO Fot. Shutterstock

Niezidentyfikowany obiekt latający zabłysnął i poruszył się, a następnie zniknął. Czym był?

Każdego dnia pojawiają się w sieci kolejne informacje o ciekawych obserwacjach niezidentyfikowanych obiektów latających. Tym razem do tajemniczego zdarzenia doszło w obwodzie amurskim w Rosji. Obserwacja miała miejsce wieczorem, 20 marca 2020 koło godziny 21:00 we wsi Nowoaleksandrowka w obwodzie Tambowskim.

Zauważyli na nocnym niebie świetlistą kulę

Mieszkańcy Amuru widzieli w tym czasie na niebie bardzo jasny obiekt w kształcie kuli, który sunął z dużą prędkością. Poruszał się w bardzo chaotyczny sposób i był sporo większy niż gwiazdy. Według opisu świadka niezidentyfikowany obiekt odsunął się nieco od księżyca, a następnie zniknął w ciemności.

Zauważyłem obiekt blisko księżyca. Początkowo myślałem, że to spadająca gwiazda, ale po zbliżeniu aparatu byliśmy przekonani, że tak nie jest. Nie mogę sobie nawet wyobrazić, co to może być. Czy to jest UFO?

– pyta autor nagrania.

Polecamy

Jak widać na opublikowanym filmie, obiekt świecił się jaskrawo i nie miał żadnych dodatkowych świateł. Nie słychać też było żadnych dochodzących od niego dźwięków. Kula poruszała się bardzo szybko pod skosem z góry na dół i można było odnieść wrażenie, jakby zatrzymała się i po chwili zniknęła. Zaintrygowany świadek zdarzenia postanowił podzielić się swoim nagraniem z czytelnikami serwisu Port Amur.

Może to być odbicie Księżyca w jakimkolwiek poruszającym się obiekcie lub balon oświetlony światłem księżyca, ponieważ obiekt wyraźnie się wznosi, lub nawet jest to miraż nad głową świateł samochodu poruszającego się po ziemi. Opcji jest wiele, zwłaszcza że niezwykle trudno jest dokładnie zidentyfikować ten latający obiekt przy takiej jakości zapisu.

- skomentował sprawę Walentin Temnikow, nauczyciel fizyki na Uniwersytecie Krajowym w Amurze.

Inne niedawne nagranie UFO pochodzi z Wojkowic w południowej Polsce. Miasteczko leży w województwie śląskim, w powiecie będzińskim. Niezidentyfikowany obiekt latający, uchwycony przez mieszkankę poruszał się na trasie od miejscowości Wojkowice aż do Pyrzowic. Nagranie trafiło w ręce Fundacji Nautilius.

Źródło: innemedium.pl, portamur.ru

Zobacz również: CIA ujawnia szokujące dane. Polska na 7. miejscu krajów odwiedzanych przez UFO

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.