Zawodnik NFL założył buty z wizerunkiem Jokera. Liga kazała mu je zdjąć

04.11.2019 12:10
Odell Beckham Jr.|undefined Fot. Wesley Hitt/Getty AFP/East News

Odell Beckham Jr. to jedna z największych gwiazd National Football League. Skrzydłowy Cleveland Browns w niedzielę wieczorem znów zabłysnął na boisku, jednak nie do końca z powodów czysto sportowych.

Browns grali 3 listopada 2019 roku z Denver Broncos. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 24:19 na korzyść gospodarzy z Denver. Dla Cleveland była to aż 4 przegrana z rzędu i przedsezonowi faworyci po raz kolejny rozczarowali swoich fanów. Kibice Browns mogą być podwójnie wściekli wczorajszym fiaskiem również ze względu na pozaboiskowe zamieszanie wokół Odella Beckhama Jr. Ich skrzydłowy został bowiem ukarany przez NFL za to, że założył buty z wizerunkiem Jokera.

Zawodnik NFL ukarany za założenie butów z Jokerem

Według źródeł bliskich ligi i komentatorów meczu między Browns i Broncos, NFL zagroziło OBJ-owi i innemu skrzydłowemu, Jarvisowi Landry'emu, że nie będą mogli powrócić na boisko, jeżeli w trakcie przerwy nie zmienią obuwia. Włodarze ligi stwierdzili bowiem, że ich korki pogwałcają zasady dot. odpowiedniego stroju meczowego, który obowiązuje wszystkich zawodników NFL.

Przeczytaj także

Oczywiście zdjęcia wspomnianych butów Beckhama z wizerunkiem Jokera trafiły do sieci. Warto zauważyć, że skrzydłowy Browns oddawał hołd dwóm Jokerom - jeden z butów zawierał wizerunek Joaquina Phoenixa, drugi z nich przedstawiał natomiast maskę z "Mrocznego rycerza", którą Heath Ledger przywdziewał podczas otwierającego film fragmentu z napadem na bank:

Warto zaznaczyć, że dla Odella Beckhama Jr. nie jest to pierwsza taka wpadka - już w tym sezonie zdążył dostać karę od NFL za... granie w zegarku. Wówczas dostał jedynie grzywnę w wysokości kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Tym razem karą miało być zakazanie uczestnictwa w kolejnej części spotkania, co prawdopodobnie skłoniło OBJ-a do wykonania polecenia włodarzy ligi i uniknięcia penalizacji.  

Beckham i Browns już 10 listopada 2019 roku zmierzą się na własnym stadionie z Buffalo Bills. Ich szanse na dostanie się do play-offów są już właściwie znikome, więc futboliści będą grali "o honor". Film "Joker" trafił natomiast do kin 4 października 2019 roku i w ciągu miesiąca od premiery zarobił w box-offisie prawie miliard dolarów. 

Zobacz także: Thanos twarzą nowej kampanii Nike w fanowskiej przeróbce

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.