Pogoda
08.06.2020 11:19

Zbiórka na aparat słuchowy dla Jadwigi Emilewicz. Minister nie słyszała Kaczyńskiego z pół metra

Na troskliwych internautów zawsze można liczyć: w sieci ruszyła właśnie zbiórka na wysokiej klasy aparat słuchowy dla minister rozwoju Jadwigi Emilewicz. Polityczka wyznała podczas wywiadu, że nie słyszała wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, mimo że znajdowała się zaledwie pół metra od niego.

Jadwiga Emilewicz, Jarosław Kaczyński i Piotr Gliński
foto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Lider PiS podczas dyskusji w prawie votum nieufności dla oskarżanego o wielomilionowe przekręty ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego nazwał opozycję „hołotą chamską”. Wypowiedź usłyszeli posłowie znajdujący się w ławach oddalonych o kilkanaście metrów.

Zapytana o zdarzenie minister rozwoju Jadwiga Emilewicz odparła, że Jarosława Kaczyńskiego nie słyszała. Na zdjęciach widać, że znajdowała się bezpośrednio przy prezesie.

Joanna Licocka pokazująca w Sejmie środkowy palec
Joanna Licocka pokazująca w Sejmie środkowy palec
Przeczytaj także Jurek Owsiak napisał list do Joanny Lichockiej. „Pokazała Pani pogardę dla obywateli”

Internauci zareagowali natychmiast: w sieci ruszyła właśnie zbiórka na aparat słuchowy dla minister. W końcu od tego, co (i czy) usłyszy szefowa resortu rozwoju, zależeć może przyszłość naszego kraju.

Zbiórka na aparat słuchowy dla minister Emilewicz. Nie słyszała „hołoty chamskiej”

Twórcy zbiórki w uzasadnieniu akcji zamieścili krótki filmik, pokazujący zarówno wypowiedź minister Emilewicz, jak i sytuację z Sejmu, której dotyczyła. Słowa Kaczyńskiego są tam wyraźnie słyszalne, a szefowa resortu rozwoju znajduje się w bezpośredniej bliskości do prezesa.

"

W związku z tym zbieramy na aparat słuchowy dla Pani Minister Emilewicz klasy wysokiej, który dedykowany jest osobom prowadzącym aktywny tryb życia, ceniącym niezawodność, intuicyjne działania urządzenia, a także osobom z głębokim niedosłuchem czy też częściową głuchotą. Świetnie się sprawdzą również przy pracy z dźwiękiem, są więc polecane w wyjątkowo trudnych warunkach akustycznych, gdzie natężenie dźwięku oraz jego źródło często się zmienia. "

Celem zbiórki jest osiągnięcie pułapu 10 000 zł. Chętnych wspomożenie minister Emilewicz nie ma jak na razie zbyt dużo: do zakupu dołożyło się tylko kilkanaście osób.

Zobacz także: Jarosław Gowin: „O normalności musimy zapomnieć na kilka lat” 

Dorzucicie się?