Pogoda
14.12.2017 11:56

Zbliża się komputerowa karcianka w świecie „Władcy Pierścieni”

Lord of the Rings: Living Card Game to adaptacja popularnej karcianki stworzonej przez Fantasy Flight Games – walkę o losy Śródziemia będzie można podjąć w 2018 roku.

Zbliża się komputerowa karcianka w świecie „Władcy Pierścieni”
foto: materiały prasowe

Jeśli cenicie filmy nakręcone przez Petera Jacksona, to jest szansa, że przy oglądaniu zwiastuna gry mocniej zabije Wam serce. Wystarczy usłyszeć ten wzbudzający tak wiele wspomnień głos:

Co ciekawe, autorzy nie mają ambicji ani planów, żeby z Lord of the Rings: Living Card Game tworzyć tytuł e-sportowy, konkurujący z Hearthstone czy Gwintem. Zamiast tego koncentrują się na grze, która ma przede wszystkim opowiadać ciekawą historię. Pojedynki toczone za pomocą kart mają być jej integralną częścią.

Zaskakuje także brak trybu gry wieloosobowej – twórcy karcianki Lord of the Rings: Living Card Game mają jednak na to bardzo dobre wytłumaczenie:

"

Nie będziecie grać przeciwko innym graczom – przyjdzie Wam zmierzyć się z siłą samego Saurona oraz jego sił ciemności kontrolowanych przez komputer. Gracze wyruszą w podróż, podczas której przeżyją wiele przygód w ramach opowiadanej kampanii. "

Nie oznacza to jednak, że Lord of the Rings: Living Card Game będzie tytułem tylko dla jednego gracza – przygotowano tryb współpracy, w którym trzy osoby mogą wspólnie siłowo wprowadzać ład i porządek na terenie Śródziemia.

Ciekawe jest także podejście autorów do kupowania rozszerzeń z nowymi kartami – nie będzie tu miejsca na jakąkolwiek przypadkowość, gracze jeszcze przez zakupem będą dokładnie wiedzieć, co znajduje się w wybranej przez nich paczce. To najwyraźniej ukłon w stronę osób, które system sprzedaży paczek w Star Wars: Battlefront 2 uważają za hazard.

Karcianka w świecie „Władcy Pierścieni” ma się pojawić w 2018 roku i będzie tytułem darmowym. Gracze, którzy będą chcieli uzyskać wcześniejszy dostęp do gry na Steamie będą jednak musieli zapłacić.

Z kim wolelibyście walczyć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry