Zdalnie sterowany Chevrolet Corvette C6

29.12.2015 08:13
Zdalnie sterowany Chevrolet Corvette C6 Fot. kadr z wideo

W czasach PRL-u słowo Ameryka oznaczało klasę samą w sobie. Idealnie w te ramy wpisuje się zdalnie sterowany Chevrolet…

Nowoczesne wydanie klasyka motoryzacyjnego – Corvette C6 – zostało poddane pewnym modyfikacjom. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego oprogramowania, YouTuberowi udało się przy użyciu powszechnie dostępnych komponentów i odrobinie pracy, stworzyć system zdalnego kontrolowania samochodu. Za pośrednictwem urządzenia może on sterować kierownicą, gazem, hamulcem oraz zmieniać biegi:

Demonstracyjne auto wyprodukowano po roku 2008. Wersja po faceliftingu ma 6,2-litrowy silnik V8 LS3 o mocy 430 km i 575 Nm maksymalnego momentu obrotowego osiąganego przy 4600 obr./min. Tylne koła napędzane są przy współpracy z przekładnią automatyczną. Na przyspieszenie od 0 do 100 km/h Corvette potrzebuje zaledwie 4 s. Samochód mierzy 4,43 m długości, 1,84 m szerokości i zaledwie 1,25 m wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 2,68 m.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że obyło się bez skomplikowanego, zrobotyzowanego systemu – nie ma żadnych mechanicznych połączeń z kołem kierowniczym, pedałami lub drążkiem skrzyni biegów.

Niejeden dorosły może się teraz poczuć jak dziecko – w końcu kto by nie chciał zdalnie poprowadzić tak potężnego samochodu? Zdaje się, że właśnie te pełnowymiarowe zabawki robią na nas największe wrażenie...

Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.