Pogoda
29.08.2016 11:59

Zdalny widok 360 w nowym BMW serii 5

Nowa generacja sedana bawarskiego producenta ma zostać wyposażona w nowy system, umożliwiający zdalne monitorowanie otoczenia pojazdu. Rozwiązanie to otrzymało nazwę Remote View 3D.

Zdalny widok 360 w nowym BMW serii 5
foto: kadr z wideo

Żeby skorzystać z tej funkcji, wystarczy sparować smartfona z systemem multimedialnym, co też widać na filmie promocyjnym, w którym BMW współpracuje z telefonem sygnowanym przez markę Apple. Za pomocą takiego urządzenia możliwe jest monitorowanie najbliższego otoczenia pojazdu. Producent obiecuje, że aplikacja oferująca taką funkcję będzie również kompatybilna z telefonami wykorzystującymi system Android:

"

Żeby ułatwić wam życie, zupełnie nowe BMW serii 5 będzie oferować coś specjalnego. Dzięki Remote View 3D zawsze będziesz wiedział co się dzieje dookoła Twojego pojazdu. Innowacyjna funkcja zapewnia informacje o najbliższym otoczeniu auta. "

Nowoczesne rozwiązanie oparte jest o wbudowane w samochodzie kamery, które najczęściej służą kierowcom – również w obecnie sprzedawanych, konkurencyjnych modelach – podczas parkingowych manewrów.

Krótki zwiastun ukazujący nowoczesne rozwiązanie, które ma zadebiutować w nowym BMW serii 5, jest dowodem na to, że już wkrótce ten długo wyczekiwany model zostanie pokazany w pełnej krasie.

Obecnie dostępne w sprzedaży BMW klasy wyższej średniej jest już szóstą odsłoną tego modelu. Auto powstało na platformie F01 i po raz pierwszy zostało zaprezentowane 23 listopada 2009 roku. Samochód oferuje bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – w standardzie klienci mają do dyspozycji asystent hamowania i ruszania, układy ABS, CBC, DSC i DTC. Do tego seria 5 może korzystać z dobrodziejstwa adaptacyjnego tempomatu. Ponadto o bezpieczeństwo podróżnych dbają czołowe, boczne poduszki powietrzne oraz kurtyny znajdujące się zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Pasy bezpieczeństwa zaś korzystają z pirotechnicznych napinaczy siły naciągu.

Ceny BMW serii 5 startują z pułapu 184 200 zł za odmianę z 518d z 2-litrową jednostką wysokoprężną o mocy 150 KM, w której moment obrotowy trafia na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej przekładni ręcznej.

Bawarczycy znani są z innowacyjnych rozwiązań. Wraz z debiutem flagowego modelu – BMW serii 7 – w 2015 roku, zaprezentowano wiele nowinek technologicznych, w tym standardową funkcję zdalnego parkowania. W praktyce, możliwe jest wjechanie lub wyjechanie z miejsca parkingowego oraz garażu wyłącznie przy użyciu kluczyka. Równie duże wrażenie robi obsługa poszczególnych funkcji komputera pokładowego za pomocą gestów.

Czekacie na nowe BMW serii 5?

Tagi: Duperele BMW