Zdalny widok 360 w nowym BMW serii 5

29.08.2016 11:59
Zdalny widok 360 w nowym BMW serii 5 Fot. kadr z wideo

Nowa generacja sedana bawarskiego producenta ma zostać wyposażona w nowy system, umożliwiający zdalne monitorowanie otoczenia pojazdu. Rozwiązanie to otrzymało nazwę Remote View 3D.

Żeby skorzystać z tej funkcji, wystarczy sparować smartfona z systemem multimedialnym, co też widać na filmie promocyjnym, w którym BMW współpracuje z telefonem sygnowanym przez markę Apple. Za pomocą takiego urządzenia możliwe jest monitorowanie najbliższego otoczenia pojazdu. Producent obiecuje, że aplikacja oferująca taką funkcję będzie również kompatybilna z telefonami wykorzystującymi system Android:

Żeby ułatwić wam życie, zupełnie nowe BMW serii 5 będzie oferować coś specjalnego. Dzięki Remote View 3D zawsze będziesz wiedział co się dzieje dookoła Twojego pojazdu. Innowacyjna funkcja zapewnia informacje o najbliższym otoczeniu auta.

Nowoczesne rozwiązanie oparte jest o wbudowane w samochodzie kamery, które najczęściej służą kierowcom – również w obecnie sprzedawanych, konkurencyjnych modelach – podczas parkingowych manewrów.

Krótki zwiastun ukazujący nowoczesne rozwiązanie, które ma zadebiutować w nowym BMW serii 5, jest dowodem na to, że już wkrótce ten długo wyczekiwany model zostanie pokazany w pełnej krasie.

Obecnie dostępne w sprzedaży BMW klasy wyższej średniej jest już szóstą odsłoną tego modelu. Auto powstało na platformie F01 i po raz pierwszy zostało zaprezentowane 23 listopada 2009 roku. Samochód oferuje bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – w standardzie klienci mają do dyspozycji asystent hamowania i ruszania, układy ABS, CBC, DSC i DTC. Do tego seria 5 może korzystać z dobrodziejstwa adaptacyjnego tempomatu. Ponadto o bezpieczeństwo podróżnych dbają czołowe, boczne poduszki powietrzne oraz kurtyny znajdujące się zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu. Pasy bezpieczeństwa zaś korzystają z pirotechnicznych napinaczy siły naciągu.

Ceny BMW serii 5 startują z pułapu 184 200 zł za odmianę z 518d z 2-litrową jednostką wysokoprężną o mocy 150 KM, w której moment obrotowy trafia na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej przekładni ręcznej.

Bawarczycy znani są z innowacyjnych rozwiązań. Wraz z debiutem flagowego modelu – BMW serii 7 – w 2015 roku, zaprezentowano wiele nowinek technologicznych, w tym standardową funkcję zdalnego parkowania. W praktyce, możliwe jest wjechanie lub wyjechanie z miejsca parkingowego oraz garażu wyłącznie przy użyciu kluczyka. Równie duże wrażenie robi obsługa poszczególnych funkcji komputera pokładowego za pomocą gestów.

Czekacie na nowe BMW serii 5?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.