Zemsta kierowcy Volkswagena Passata
01.07.2016 09:08
Zemsta kierowcy Volkswagena Passata Fot. kadr z wideo

Emocje to zły doradca. Na drodze niewskazane są nerwy, tym bardziej chęć zemszczenia się na innych uczestnikach ruchu drogowego.

Każdemu zdarza się popełniać błędy. Niektóre osoby zdają się o tym zapominać i wykazują się kompletnym brakiem jakiejkolwiek wyrozumiałości. Są też tacy, dla których niemalże wszystko może posłużyć jako pretekst do agresji drogowej. A kierowców przejawiających tak nieodpowiedzialne zachowania nie brakuje na polskich drogach.

Sądząc po wynikach badań przeprowadzonych przez Instytut Transportu Samochodowego, taki stan rzeczy może być spowodowany presją w pracy i wiążącym się z tym stresem. Najzwyczajniej w świecie część osób bardziej lub mniej świadomie próbuje wyładować swoje napięcie na drodze lub pozostałych uczestnikach ruchu.

Tendencje do takich zachowań w przypadku niemałej części kierowców potęguje przeświadczenie o anonimowości lub bezkarności. Choć tutaj naprzeciw powoli wychodzą kamery pokładowe, które zaczynają trafiać do seryjnie produkcyjnych samochodów, czego przykładem jest nowy Citroen C3.

Niewątpliwie jednak najwięcej zależy od indywidualnych cech osobowości. Kampania edukacyjna „Wyładowujesz się!” zorganizowana przez Instytut Transportu Samochodowego skierowana jest między innymi do takich osób, jak ta, uwieczniona na poniższym filmie:

Kierujący Volkswagenem Passatem kierowca celowo hamował przed kierowcą prowadzącym pojazd, na pokładzie którego znajdowała się kamera pokładowa. Sytuację opisał autor nagrania:

Kretyn z widocznego na filmie samochodu poczuł się urażony tym, że ruszyłem spod świateł szybciej od niego. Gdy zmieniałem pas, próbował uniemożliwić mi wykonanie tego manewru dodając gazu i próbując zepchnąć mnie z powrotem na prawo (gdybym to zrobił, miałbym do wyboru wjechać w wysepkę lub zahamować i zostać uderzony przez samochód jadący zbyt blisko za mną). Nie udało mu się to, więc tak się „mścił”. Jak widać po klapie bagażnika, robił to chyba niepierwszy raz. Albo szukał łosia do remontu samochodu.

Zdarzenie miało miejsce na trasie S8 przy CH Targówek. Niektórzy internauci sugerują, że dla lepszego poglądu na sytuację powinien zostać wrzucony do sieci cały film, włącznie z fragmentem, który opisał autor nagrania.

O tym, że do takich aktów agresji drogowej dochodzi coraz częściej na polskich drogach, świadczyć mogą inne filmiki, jak ten z kierowcą Skody Superb, który celowo hamował przed ciężarówką na trzypasmowej autostradzie.

Co sądzicie o sytuacji z kierowcą Volkswagena Passata?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.