„Zenek” drugim najgorszym filmem na świecie według IMDb. Zaraz za nim jest „365 dni”

20.02.2020 11:13
kadr z filmu Zenek|undefined Fot. materiały prasowe TVP

„Zenek”, film biograficzny pokazujący rozwój kariery Zenka Martyniuka, gwiazdy disco polo, nie cieszy się zbyt pochlebnymi opiniami widzów. Średnia ocen w serwisie IMDb wynosi tylko 1,5 punktu w 10-stopniowej skali, przez co obraz jest drugim najgorszym filmem pokazany w 2020 roku.

„Zenek” jeszcze przed premierą dzielił potencjalnych widzów. Część z nich uważała, że kręcenie filmu o gwieździe disco polo jest pomysłem, delikatnie mówiąc, uwłaczającym godności kina. Fani gwiazdora byli zaś zachwyceni, że twórca „Przez twe oczy zielone” dzięki TVP doczekał się hołdu, który mu się po prosty należał.

Film jeszcze przed premierą typowany był jako hit finansowy: nieprzypadkowo jego premiera odbyła się 14 lutego 2020 roku.

Przeczytaj także

Opowieść o życiu Zenka Martyniuka nie okazała się być jednak tak pasjonująca, jak oczekiwali widzowie. Tak przynajmniej pokazują oceny w serwisie IMDb, według którego w 2020 roku premiery miało już pond 6000 filmów. „Zenek” ma drugi najniższy wynik spośród ich wszystkich.

„Zenek” drugim najgorszym filmem z 2020 roku. Biografia Zenka Martyniuka surowo oceniona prze internautów

„Zenek” może pochwalić się średnią ocen wynoszącą 1,5 punktu na 10 możliwych. Polski film oceniono w chwili pisania tego tekstu 130 razy.

Polski obraz w walce o miano najgorszego na świecie przegrywa tylko z tureckim dziełem „Laz Kit”, komedii opowiadającej o przygodach zaginionego brata Lucky Luke’a. Film może pochwalić się średnią ocen wynoszącą 1,3 punktu.

W pierwszej dwudziestce najgorszych filmów 2020 roku znalazł się także obraz „365 dni”, powstały na podstawie powieści erotycznej Blanki Lipińskiej. Produkcja ma notę 3,1 punktu i zajmuje 20. pozycję.

Zobacz także: Fani Blanki Lipińskiej zawyżają oceny "365 dni"? Średnia filmu wzrosła w kilka godzin o 40% 

Polska kinematografia wstaje z kolan. Jak wynika ze statystyk, żaden inny kraj na świecie nie miał w ciągu ostatnich 10 lat tak wielu nominacji do Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”.

Zobacz także: Oscary 2020: Polska z oscarowym rekordem ostatniej dekady 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.