Zespół Jimmy Eat World doczeka się komiksu. Powstanie powieść graficzna na podstawie utworu "555"

26.03.2021 12:13
Jimmy Eat World - Jim Adkins podczas koncertu na Open'er Festiwal 2017 Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Wydawnictwo Z2 Comics weszło we współpracę z zespołem Jimmy Eat World. Już niedługo powstanie powieść graficzna "Jimmy Eat World: 555". O czym opowie?

Dobre wieści dla fanów grupy Jimmy Eat World, którzy są jednocześnie miłośnikami komiksu. Już niedługo ukaże się powieść graficzna "Jimmy Eat World: 555", która została oparta na piosence grupy z ostatniej płyty zatytułowanej "Surviving".

"Jimmy Eat World: 555" - o czym będzie komiks?

Chociaż mariaż muzyki z komiksem zdarza się nieczęsto, w popkultura zna kilka przypadków tego nietypowego połączenia. Wystarczy, chociażby wspomnieć serię "Hip Hop Family Tree" autorstwa Eda Piskora, będącą ukazaniem historii hip-hopu, czy one-shot Marvel Comics stworzony we współpracy z członkami grupy Kiss na kartach serii "Marvel Comics Super Special".

Polecamy

Niebawem do tego zaszczytnego grona dołączy kolejny komiks ściśle związany z muzyką. Mowa o "Jimmy Eat World: 555" - powieści graficznej stworzonej przez wydawnictwo Z2 Comics na podstawie utworu tytułowego zespołu rockowego. O przedsięwzięciu po raz pierwszy doniósł portal CBR, który otrzymał również fragmenty "Jimmy Eat World: 555" na wyłączność. Warstwę wizualną komiksu możecie zobaczyć na stronie serwisu.

Komiks będzie historią science fiction, w której głównym bohaterem jest nadzorca fabryki o imieniu Klaarg. Prowadzi odległy zakład produkujący kolny niewolniczej siły roboczej, wykorzystywanej przez skorumpowane kosmiczne systemy. Kiedy fabryka ma zostać zamknięta, Klaarg zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę, jest bezużyteczny dla swoich zwierzchników. Za scenariusz komiksu odpowiadają frontman Jimmy Eat World - Jim Adkins i Alex Paknadel. Rysunki wykonał Koren Shadmi. Powieść graficzna "Jimmy Eat World: 555" powstała przy współpracy z Random Shock Studios.

Polecamy

Zaprezentowane rysunki, jak i cała fabuła komiksu nawiązują do teledysku, który powstał na potrzeby promocy utworu "555".

Adkins opowiedział o kulisach powstawania komiksu w oficjalnym oświadczeniu. 

Już wokół teledysku do "555" było sporo budowania świata,  a zakończenie historii z klipu było bardzo interesujące… Wręcz krzyczało o komiksową adaptację. Dałem Alexowi Paknadelowi podstawy historii postaci i dzięki temu był w stanie stworzyć konceptualizację niesamowitego świata, który Koren Shadmi doskonale zilustrował. Piosenka "555" jest o przeniesieniu myślenia z tego, co możesz zyskać, na to, w jaki sposób możesz wnieść swój wkład i jak zaskakujące korzyści takie działanie przynosi. Oparliśmy się na tej koncepcji i nasz główny bohater Klaarg pracuje dla galaktycznego imperium zła jako nadzorca klonowania siły roboczej. Kończy walkę z własnymi wartościami, gdy jego cel życia we wszechświecie zostaje zagrożony.

Komiks "Jimmy Eat World: 555"jest już dostępny w przedsprzedaży pod TYM linkiem. Premiera powieści graficznej została zapowiedziana na 21 maja 2021 roku.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.