Pogoda
02.03.2016 10:19

Zgarnij zyski z Rock Band 4 na PC

Rock Band 4 może trafić na PC – Harmonix jest chętne, czeka tylko na wsparcie fanów. Możliwości są dwie – udział w zbiórce crowdfundingowej lub inwestycja z udziałem w zyskach ze sprzedaży gry.

Zgarnij zyski z Rock Band 4 na PC
foto: materiały prasowe

Muzyczny tytuł dla miłośników rocka w wersji na konsole sprzedawał się całkiem dobrze – w pierwszym tygodniu po premierze na grę skusiło się 135 tysięcy osób, sumaryczne szacunki mówią o 650 tysiącach zakupionych kopii, co przekłada się na nieco poniżej 100 mln dolarów przychodów.

Rock Band 4 na PC

Rock Band 4 trafił na konsole nowej generacji – Xbox One oraz PlayStation 4 – teraz przed szansą na wirtualną karierę muzyczną mają stanąć właściciele komputerów PC. Wystarczy, że producent gry zbierze 1,5 mln dolarów na konwersję i testowanie tytułu.

Zbiórka pieniędzy ruszyła w serwisie Fig – w zależności od zasobności portfela, wspierający mogą liczyć na różne nagrody, od „dziękuję” ze strony twórców (wycenionego na 10 dolarów), aż do możliwości umieszczenia w grze własnego utworu (co kosztuje 25 000 dolarów). Harmonix przygotował 10 takich opcji, jednak ich atrakcyjność pozostaje dyskusyjna – utwór ma być dostępny jako darmowe rozszerzenie, które użytkownicy będą musieli ściągnąć.

Ponadto mocnym punktem gry ma być możliwość łatwego publikowania na platformie Steam własnych dodatków – zainteresowane zaistnieniem w Rock Band 4 zespoły, zamiast inwestować w dodatek dostępny za darmo, mogą po prostu sprzedawać swoje piosenki graczom. Może w ten sposób do Rock Band 4 na PC trafią polskie kapele?

Interesującą propozycją wydaje się być możliwość zainwestowania w grę. Platforma Fig sprzedaje akcje Game Share, warte 250 dolarów z sztukę, które uprawniają do otrzymania dywidendy od przychodów z gry Rock Band na PC wypłacanych serwisowi crowdfundingowemu.

Według wyliczeń prezentowanych zainteresowanym, inwestycja w grę zwróci się po zakupieniu przez graczy nieco ponad 70 tysięcy kopii Rock Band 4 na PC; dalsze zainteresowanie tytułem będzie przynosić zyski zależne od wolumenu sprzedaży.

Gra Rock Band 4 na PC ma być sukcesywnie rozwijana, otrzymując aktualizacje i możliwość zakupu nowych dodatków równocześnie z wersjami znanymi z konsol. Harmonix ma nadzieję, że łatwość umieszczania w grze własnych utworów zaowocuje wysypem generowanych przez zespoły dodatków, co zwiększy atrakcyjność tytułu na mniejszych rynkach.

Twórcy gry zapowiadają, że z wersją na PC zgodne będą dotychczas oferowane kontrolery (zakupywane osobno) – trwają także prace nad obsługą prawdziwych instrumentów muzycznych.

Zbiórka pieniędzy trwać będzie do 6 kwietnia 2016. Jeśli się powiedzie, premiery gry można spodziewać się jesienią tego samego roku.

Jaki polski utwór chcielibyście zagrać w Rock Band 4 na PC?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery