Pogoda
25.04.2019 12:46

Zgubił Apple Watch podczas surfowania, odnalazł się po pół roku i ciągle działał

Zdarzają się na tym świecie rzeczy, które nie śniły się użytkownikom nowoczesnych gadżetów – Apple Watch, który przez pół roku przeleżał na dnie morza, został odnaleziony i działał jak gdyby nic specjalnego się nie wydarzyło.

Apple Watch
foto: materiały prasowe

Niesamowitą historią podzielił się ze światem Robert Bainter, amerykański surfer. Opisał on, jak podczas zabawy na morzu zorientował się nagle, że z ręki zniknął mu zegarek Apple Watch.

Mężczyzna postanowił odnaleźć zgubę i spędził dobrą godzinę na przeszukiwaniu dna w okolicy, w której surfował – Apple Watch nie dał się jednak zauważyć. Bainter nie dał za wygraną – użył aplikacji Find my iPhone, żeby włączyć tryb informujący o zgubieniu zegarka.

Surfer systematycznie pojawiał się na plaży, monitorując ją w poszukiwaniu zguby – mijały jednak dni, tygodnie, a potem miesiące, i nadzieja na odzyskanie sprzętu zaczynała już zauważalnie przygasać. Wtedy doszło do zdarzenia, które Bainter nazwał małym cudem.

apple wartch
apple wartch
Przeczytaj także Apple Watch powie ci… czy śmierdzisz. Plotki na temat Apple Watch 5. generacji

Apple Watch przeleżał w morzu pól roku. Ciągle działa

Pól roku po utracie zegarka surfer zobaczył, że próbuje się do niego dodzwonić ktoś korzystający z nieznanego mu numeru. Zdecydował się odebrać połączenie i nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał.

"

Zadzwonił do mnie gość pytający, czy nazywam się Rob Bainter i czy nie zgubiłem ostatnio zegarka Apple Watch. Znalazł go i jeśli mu go opiszę, to go zwróci. "

Zguba została znaleziona przez osobę, która szła plażą i szukała ładnych muszelek. Apple Watch leżał po prostu na piasku, wyrzucony na brzeg przez fale.

Po podłączeniu go do ładowania mężczyzna mógł odczytać znajdujący się na ekranie komunikat z danymi kontaktowymi do właściciela. Reszta była formalnością.

Zobacz także: >> Windows 95 działa nawet na zegarku Apple <<

Całe zdarzenie to dość ciekawa reklama trwałości Apple Watch – jak widać, zegarek przetrwał pół roku targania po dnie przez wodę morską. Jedynym widocznym felerem jest porysowana obudowa i ekran, ale oprócz tego – gadżet działa idealnie.

Jesteście pod wrażeniem?

Tagi: Gadżety Apple