Pogoda
29.07.2020 10:32

Zgwałcił 9 kobiet i 20 lat pozostawał bezkarny. Wpadł, bo poszedł do "X Factor"

Phillip Blackwell dopuścił się gwałtów na 9 kobietach za co skazano go na dożywocie. Dzięki temu, że wziął udział w talent show, udało się go złapać.

Kajdanki
foto: shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Nie wiedzieć czemu przestępcy, którzy latami potrafią skutecznie ukrywać się przed policją, często popełniają dość głupie błędy, przez które wreszcie muszą odpowiedzieć za swoje czyny. Niedawno pisaliśmy o człowieku, który sam zgłosił się na posterunek, żeby spytać, czy nie jest poszukiwany. Okazało się, że był. Tym razem wielokrotny gwałciciel wystąpił w programie telewizyjnym.

Zgwałcił 9 kobiet i poszedł do "X Factor". Został złapany

Phillip Blackwell to 56-letni nauczyciel z Launceston. Pierwszej napaści na kobietę dopuścił się już pod koniec lat 90. Z kolei jego ostatnia ofiara doznała krzywdy z jego strony całkiem niedawno - w 2019 roku. Jak czytamy na wprost.pl, gwałciciel był bardzo okrutny w swoich działaniach.

krzak konopi
krzak konopi
Przeczytaj także Konopie na trawniku w Warszawie. Ktoś wezwał mundurowych mimo tabliczki „Prosimy nie wpuszczać psów”

Blackwell śledził wybraną ofiarę i atakował ją od tyłu. Potem upijał kobietę alkoholem i zaklejał jej oczy taśmą, żeby nie mogła zapamiętać jego twarzy. Skrzywdzone bały się zgłaszać gwałtów na policję, ponieważ sprawca groził, że skrzywdzi je jeszcze raz lub, że upubliczni nagrania, które podobno tworzył podczas inicjacji seksualnych.

Przez 20 lat gwałciciel pozostawał bezkarny. Jednak przekonany o swoim talencie wystąpił w brytyjskim show "X Factor". Lekkomyślny ruch sprawił, że jedna z ofiar rozpoznała go i szybko zgłosiła sprawę na policję.

Śledztwo doprowadziło funkcjonariuszy do kolejnych ofiar Blackwella, który stanął przed sądem i przyznał się do 31 postawionych mu zarzutów. Gwałciciel został ukarany dożywociem.

kobiea wychodząca z samochodu po wypadku
kobiea wychodząca z samochodu po wypadku
Przeczytaj także Pijana 40-latka spowodowała kolizję. Uciekła z auta zapominając, że wiozła dwójkę małych dzieci