Pogoda
08.11.2018 14:45

Zhakował Sony "tylko dla beki". Teraz grozi mu 10 lat więzienia

23-letni Austin Thompson ze stanu Utah przyznał się do przeprowadzania ataków DoS (blokada usług) na serwery Sony i innych popularnych firm. Grozi mu 10 lat więzienia i grzywna w wysokości 250 tysięcy dolarów. 

Haker
foto: Shutterstock.com

Jak donosi portal Variety, 23-letni mężczyzna o imieniu Austin Thompson przyznał się do wykonania wielu blokad usług, zwanych również atakami DoS. Wśród jego ofiar znalazły się serwery Sony, a także gier "League of Legends" czy "Minecraft". Mężczyźnie grozi za to do 10 lat więzienia, a także 250 tysięcy dolarów grzywny. 

Mężczyznę oskarżono o przeprowadzenie ataków DoS na serwery wielu różnych firm. Do jego nielegalnej działalności miało dojść na przestrzeni dwóch miesięcy na przełomie 2013 i 2014 roku. Ataki na serwery polegały na przeciążaniu ich, co powodowało, że nie mogły one normalnie funkcjonować, co skutkowało m.in. tym, że gracze nie mogli dołączyć do trwającej rozgrywki. Wartość szkód wyrządzonych przez niego jest szacowana na 95 tysięcy dolarów. 

Mężczyzna oskarżony o ataki na serwery Sony przyznał się do winy

Thomson rzekomo używał konta na Twitterze o nazwie Derp Trolling, na którym informował "fanów" o swoich planach. Opowiadał, które firmy niedługo zaatakuje, a także naśmiewał się z nieudolnych prób złapania go przez władze. Według reportażu gazety "Guardian" z 2016 roku, haker często przyjmował cele telefonicznie i tekstowo od swoich wielbicieli. Konto Derp Trolling nie jest aktywne od 2016 roku, ale wciąż możemy przeczytać niektóre posty, które zostały na nim rzekomo opublikowane przez Austina Thompsona:

Mężczyzna przyznał się do winy. Został oskarżony o uszkodzenie "chronionego komputera" (sprzęt rządowy lub prywatny, ale spełniające określone w ustawie warunki). Grozi mu za to do 10 lat więzienia, a także grzywna w wysokości 250 tysięcy dolarów. Na razie nie wiemy jednak, jaki wyrok zapadnie w tej sprawie. Rozprawa sądowa Austina Thompsona odbędzie się 1 marca 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Sony