Pogoda
27.07.2016 12:58

Złap je wszystkie z polską mapą PoketScan

Interaktywna mapa autorstwa polskich programistów znacznie ułatwi życie wszystkich trenerów pokemonów. Sprawdźcie, gdzie złapać rzadkie kieszonkowe potwory!

Złap je wszystkie z polską mapą PoketScan
foto: materiały prasowe

Poketscan to dzieło warszawskiej firmy Cloud Technologies specjalizującej się w przetwarzaniu dużych zbiorów danych w chmurze. Choć na co dzień działa przede wszystkim na rynku reklamy internetowej, tym razem wzięła się za coś zabawniejszego - przytłaczający hit ostatnich tygodni, Pokemon Go.

Każdy, kto próbował już bawić się w łapanie pokemonów za pośrednictwem gry firmy Niantic, doskonale wie, że to nie taka prosta sprawa. Potworki ukrywają się w najdziwniejszych miejscach i nigdy nie wiemy, gdzie na nie natrafimy, a wyjście poza komplet najpopularniejszych odmian wymaga dużo szczęścia. Teraz na szczęście możemy sobie znacznie ułatwić poszukiwania.

Jak udowodnili warszawscy programiści i analitycy Big Data z Cloud Technologies, występowanie nawet najrzadszych pokemonów uwarunkowane jest specjalnymi regułami. Projekt PoketScan zrodził się w ich głowach po godzinach, gdyż nie brakuje pośród nich pasjonatów gry Pokemon Go.

Łukasz Kapuśniak, Chief Technology Officer w Cloud Technologies, w następujący sposób przybliżył okoliczności powstania strony i zasady jej działania:

"

Analizując dane, które aplikacja pobiera z Sieci, natknęliśmy się na informacje, w  jakim miejscu i o jakim czasie pojawia się dany pokemon, a także kiedy stamtąd zniknie. Na własne potrzeby stworzyliśmy stronę, która rzutuje współrzędne pokemonów na Mapy Google, wraz z trasami ich przemieszczania się. Teraz wystarczy, że użytkownik grający w Pokemon Go odwiedzi witrynę poketscan.com, a będzie mógł złapać poszukiwanego przez siebie pokemona do pokeballa. Mapa wyświetla położenie pokemonów w dowolnym zakątku świata. "

Strona ma miłą dla oka, utrzymaną w pixelartowej estetyce grafikę, a jej obsługę ułatwia specjalna wyszukiwarka, która pozwala prześledzić wyniki dla konkretnego stworka, który nas interesuje. Wyszukiwania możemy prowadzić też pod kątem ulicy czy miasta. Niestety, zdarzają się problemy i opóźnienia w działaniu PoketScan - strona musi radzić sobie z wielkim zainteresowaniem nie tylko Polaków, lecz także trenerów z całego świata.

mapa

Trudno się temu dziwić, zważywszy że z Pokemon Go korzysta ponad 21 milionów aktywnych użytkowników dziennie. To niesamowity rekord, dzięki któremu aplikacja może poszczycić się tytułem najpopularniejszej gry mobilnej w historii. Jak prezentuje się popularność pokemonów w naszym kraju? Okazuje się, że najbardziej aktywnymi graczami w Europie są właśnie Polacy. Łukasz Kapuśniak uprzedza, że w związku z tym musimy się przygotować na pewne utrudnienia w działaniu PoketScan.

"

Chcąc uzyskać dokładne dane o lokacji stworków, trzeba czasami uzbroić się w cierpliwość. Rekordowe zainteresowanie, z jakim spotkała się gra Pokemon Go, sprawiło, że serwery Niantic, z którymi nasza mapa wymienia informacje o aktualnych trasach pokemonów, często bywają przeciążone nadmierną liczbą połączeń. Chociaż grających pewnie nie trzeba zachęcać, aby chwilę poczekali na wyniki. Wierzymy, że korzystając z naszej mapki, graczom uda się faktycznie złapać wszystkie pokemony! "

Ile pokemonów już złapaliście?

Jakub Gańko
Tagi: Gry